Skip to content Skip to footer

Jakość snu

Odpowiednie urządzenie sypialni jest niezwykle ważne nie tylko dla zdrowia, ale i dla życia ludzi. Organizm potrzebuje wystarczającej dawki snu, by zregenerować się po ciężkim dniu i przygotować się do kolejnego. Dlatego wybór rzeczy takich jak materac, poduszki czy kołdra ma kluczowe znaczenie dla komfortu snu.

Odpowiednia kołdra to podstawa

Wybierając kołdrę do sypialni, warto kierować się przede wszystkim rozmiarem. Zbyt mała lub zbyt duża kołdra obniży jakość snu. Obecnie bardzo popularna jest kołdra 140×200. Rozmiar ten idealnie sprawdzi się w większości łóżek.

Decydując się na zakup kołdry, warto zastanowić się również nad tym, czy ma to być kołdra sezonowa czy całoroczna. Na rynku dostępnych jest wiele kołder całorocznych. Całoroczna kołdra 140×200 znakomicie sprawdzi się w miejscach o ograniczonej przestrzeni na przechowywanie dodatkowych kołder. Dzięki swojej uniwersalności znakomicie sprawdzi się zarówno w letnie jak i zimowe wieczory.

Kołdry dla alergików

Coraz więcej osób decyduje się na zakup kołdry antyalergicznej. Jest ona wykonana z syntetycznych materiałów, zapewniających ochronę przez roztoczami. Kołdra antyalergiczna 140×200 to jedna z najchętniej wybieranych obecnie kołder.

Kołdry antyalergiczne wypełnione są materiałami, które nie uczulają. Dodatkowo materiał z jakiego wykonane są takie kołdry pozwala na swobodną cyrkulację powietrza. Kołdra antyalergiczna 140×200 to najbardziej popularny rozmiar. Taka wielkość kołdry znakomicie sprawdzi się zarówno dla jednej, jak i dla dwóch osób.

Puchowe kołdry

Bardzo popularnym rozwiązaniem do sypialni jest kołdra puchowa 140×200. Kołdra taka wypełniona jest prawdziwym pierzem, co sprawia, że wypełnienie jest naturalne i zapewnia swobodny przepływ powietrza. Wbrew pozorom kołdra puchowa sprawdzi się zarówno zimą jak i latem. Zimą pozwala ona utrzymać ciepłotę ciała, natomiast latem nie będzie powodować przegrzania. Przy zakupie kołdry wykonanej z puchu, ważne jest odpowiednie dopasowanie rozmiaru. Kołdra puchowa 140×200 idealnie sprawdzi się w większości sypialni.

Wybierając kołdrę wykonaną z puchu warto dobrze sprawdzić jakość wykonania. Na rynku dostępnych jest wiele kołder wypchanych puchem. Warto jednak dokładnie sprawdzić skład produktu, by kupić kołdrę wysokiej jakości. Oprócz zakupu odpowiedniej kołdry, warto zadbać o nią w odpowiedni sposób. Częste trzepanie i wietrzenie sprawią, że puchowa kołdra będzie służyła dłużej.

Wybór dobrej kołdry do sypialni ma kluczowe znaczenie dla jakości snu. Odpowiednia ilość i jakość snu przekłada się bezpośrednio na życie codzienne. Dlatego warto zadbać nie tylko o odpowiednią aranżację sypialni, ale i o akcesoria niezbędne dla zdrowego snu.