Skip to content Skip to footer

Lampy w stylu retro powracają – sprawdź te modele!

Styl retro znów jest w modzie. We wnętrzach zagościły nie tylko meble wpisujące się w ten nurt aranżacyjny, ale również dopasowane do nich lampy. Sprawdź najciekawsze modele, jakie dostępne są obecnie w sklepach!

Żyrandole retro – klasyka w najlepszym stylu

Najczęściej kupowanymi lampami retro są żyrandole. To lampy wiszące o wielu ramionach, rozłożyste i efektowne, które potrafią piękne oświetlić nawet bardzo duże pomieszczenia.

Eleganckie Żyrandole retro będą wspaniałym wyborem do salonu, ale również sprawdzą się w sypialni. Do wyboru są zachwycające modele wykonane z czarnego, kutego metalu, ale również lampy retro w kolorze starego złota, mosiądzu lub miedzi z bogatymi zdobieniami.

Do żyrandoli retro doskonale pasują żarówki imitujące świeczki, ale można też zdecydować się na modele z efektownymi kloszami ze szkła albo z tkaniny, które zapewniają równomierne rozproszenie światła w pomieszczeniu.

Lampy retro w stylu loft – przemysłowe wzornictwo sprzed lat

Ciekawą pozycją w asortymencie producentów są również lampy w stylu retro, które nawiązują do popularnego obecnie nurtu loft w aranżacji wnętrz.

Takie lampy retro to najczęściej lampy wiszące wyposażone w metalowe klosze w kolorze czarnym, brązowym lub mosiężnym. Mogą być uzupełnione industrialnymi detalami, na przykład siatkową osłoną na żarówkę, łańcuchem przy zwisie.

Lampy te najlepiej prezentują się z żarówkami Edison, które charakteryzują się widocznym filamentem – wewnętrznym drucikiem.

Lampy retro z kloszami – pałacowe i orientalne

Szklany klosz w połączeniu z metalową ramą tworzy efektowne zestawienie. Takie lampy zachwycają swoim pałacowym przepychem i pięknie prezentują się we wnętrzach w stylu glamour lub w klasycznych wnętrzach domów i mieszkań. W sprzedaży można znaleźć modele z kloszami mlecznobiałymi i przezroczystymi. Dostępne są zarówno jako żyrandole retro, jak i jako lampy jednopunktowe.

W tym wariancie można też zakupić zachwycające modele o orientalnym wyglądzie. Takie lampy w stylu retro mogą mieć kształt gwiazdy albo kuli i najczęściej są bogato zdobione różnorodnymi ornamentami. Wspaniale będą prezentowały się zwłaszcza we wnętrzach w stylu eklektycznym czy boho, by wprowadzić do nich powiew egzotyki.