Skip to content Skip to footer

Mała przestrzeń sauny z wielkim procentem dla zdrowia

Współczesne czasy narzucają intensywne tempo życia, które mocno oddziałuje na zdrowie i samopoczucie. Nic więc dziwnego, że ludzie po każdym, ciężkim dniu szukają ukojenia i relaksu celem złagodzenia napięcia i wsparcia kondycji własnego organizmu. Sięgając po pradawne metody korzystają z ciepłych kąpieli parą wodną, a dzięki technice, decydują się często na montaż saun we własnych domach.

Kompaktowa forma

Zgrabna i efektowna kabina sauny zamontowana w przestrzeni domu to obecnie dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy są zwolennikami wygrzewania się w gorących temperaturach, a dzięki powszechności i zainteresowaniu tymi produktami, obecnie coraz więcej osób może sobie na nią pozwolić. Proste, minimalistyczne, a jednocześnie zawsze ujmujące drewno, okalające wnętrze konstrukcji, świetnie sprawdza się i komponuje z każdym typem wnętrza. Dlatego też współczesne, domowe sauny nie muszą być ukrywanym w piwnicach meblem, ale coraz częściej zdobią pomieszczenia odwiedzane przez gości. Wykończenie kabiny drewnem jest nie bez znaczenia, ponieważ materiał ten jest dobrym izolatorem, który nagrzewa się do bezpiecznej temperatury, a jednocześnie jego uwalniający się zapach ma właściwości aromaterapeutyczne. Modnym dodatkiem wizualnym jest oszklenie ścian sauny, które jednak powinny wykazywać się odpornością termiczną, aby zachować efektywność sprzętu.

Łazienkowe nagrzewanie

Z uwagi na to, że rytuał saunowania wiąże się z nagrzewaniem ciała wewnątrz kabiny, ale i schładzaniem go po jej opuszczeniu, wielu ludzi decyduje się na montaż saun w łazienkach. Daje to możliwość natychmiastowego wzięcia zimnego prysznicu, który jest wskazany po odbyciu cyklu wewnątrz konstrukcji. Podłoże łazienki w postaci płytek także sprzyja umieszczaniu sauny właśnie na tej przestrzeni, ponieważ te są odporne na wysoką temperaturę oraz wykazują się antypoślizgowością.

Domowe SPA

Montaż saun w domowych warunkach jest krokiem zbliżającym zabieganego człowieka ku chwili wytchnienia i zadbaniu o własne zdrowie. Ta zwracalna inwestycja procentuje poprawą urody i krążenia, detoksykacją i hartowaniu organizmu, oraz ogólnemu polepszeniu samopoczucia. Dla wszystkich zmęczonych codzienną gonitwą, powrót do domu może oznaczać relaks na wysokim poziomie, jaki zapewni własna sauna.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw