Skip to content Skip to footer

Kupujemy gniazdo elektryczne

Aby zapewnić bezproblemowe, niezawodne i bezpieczne korzystanie z urządzeń elektrycznych w domu, potrzebne są sprawne gniazdka elektryczne. Niestety, te potrafią czasem się psuć i wtedy konieczny jest zakup nowych. Czasem również okazuje się, że gniazdka, które już mamy w domu są niewystarczające. Wiele osób nie wie jednak, na co zwracać uwagę kupując gniazdo elektryczne. Prezentujemy praktyczne wskazówki.

Sprawdź czy gniazdko elektryczne jest bezpieczne i posiada odpowiednie zabezpieczenia

Najważniejszą kwestią, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest bezpieczeństwo montowanych gniazdek elektrycznych. Z tego powodu zawsze przed zakupem powinniśmy sprawdzić, czy posiadają one odpowiednie zabezpieczenia. Jest to o wiele ważniejsze niż estetyka wykonania, którą kieruje się spora grupa kupujących. Gniazdo, które chcemy kupić zawsze powinno być wyposażone w specjalny styk ochronny. Obecnie najczęściej mamy do czynienia z zabezpieczeniem w postaci metalowego bolca. Jest to współcześnie pewien standard, brak bolca powinien nas zaniepokoić. W takim wypadku najlepiej dopytać sprzedawcy, czy stosowany jest inny rodzaj zabezpieczenia lub w razie wątpliwości zrezygnować z zakupu.

Wybierz gniazda, które pozwolą Ci korzystać ze wszystkich potrzebnych sprzętów elektrycznych jednocześnie

Sposób życia współczesnych rodzin wymusza korzystanie z wielu urządzeń elektrycznych jednocześnie. To sprawia, że potrzebne jest wiele gniazdek elektrycznych umieszczonych w łatwo dostępnych miejscach. W sklepach możemy dostać pojedyncze i podwójne gniazdka elektryczne. Przed zakupem warto dokładnie się zastanowić, z ilu urządzeń chcemy korzystać. Pojedyncze gniazdo elektryczne może czasami nie wystarczyć i będziemy musieli korzystać z rozgałęźnika. To bywa niewygodne, dlatego też lepiej od razu zakupić podwójne gniazdko elektryczne.

Wysokiej jakości gniazdka elektryczne idealnie dostosowane do Twoich potrzeb

Gniazda elektryczne, jak również inne akcesoria elektryczne, powinniśmy zawsze kupować z pewnego źródła, w przeciwnym razie nie możemy mieć pewności, czy są w pełni bezpieczne i dobrej jakości. Warto zwracać uwagę na to, czy posiadają pełną specyfikację techniczną i certyfikat CE. Jeżeli myślimy o zakupie gniazdek z myślą o montażu w łazience, najlepszym wyborem będą te wyposażone w specjalną osłonkę chroniącą przed wilgocią.