Skip to content Skip to footer

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie nieruchomości komercyjnych w Katowicach?

Szukając nieruchomości do prowadzenia działalności gospodarczej w Katowicach trzeba koniecznie kierować się kilkoma zasadami. Dzięki temu wynajmujący nie będzie mógł obarczać nas dodatkowymi kosztami, a nasze przedsiębiorstwo będzie dobrze się rozwijać. Które czynniki sprawiają, że nieruchomości komercyjne w Katowicach są atrakcyjne dla naszej działalności?

Zasada numer jeden: wszystko wpisane w umowę najmu

Nieuczciwi wynajmujący zdarzają się zarówno gdy chodzi o lokale mieszkalne, jak i Nieruchomości komercyjne w Katowicach. Dlatego też z pozycji najemcy warto zabezpieczyć się przed złymi praktykami. Często oznacza to, że umowa najmu ma być bardzo szczegółowa. Warto zaznaczyć w niej nie tylko wysokość opłat ponoszonych co miesiąc, ale również moment rozliczenia kosztów ogrzewania czy wody. Istotne jest także by bardzo dokładnie przeprowadzić ocenę stanu technicznego wszystkich sprzętów, jakie są na wyposażeniu lokalu. Dotyczy to również elementów armatury łazienkowej na zapleczu socjalnym, koloru ścian i innych dodatków.

Wybór nieruchomości pasującej do profilu działalności gospodarczej

Czasem nie warto wynajmować nieruchomości komercyjnej w atrakcyjnej lokalizacji, jeśli pociągać to będzie za sobą przeprowadzanie pełnej adaptacji do profilu działalności. Lepszym rozwiązaniem będzie poszukanie wstępnie przygotowanego lokalu. Zaoszczędzi to zarówno kosztów remontu, jak i czasu, który potrzebny jest na pracę. Otwarcie działalności w lokalu będzie szybsze, a zamiast ponosić koszty będzie ona przynosiła zyski.

Gdzie przeglądać nieruchomości komercyjne w Katowicach?

Agencje często przejmują opiekę nad lokalami komercyjnymi. Często jednak mają wysoką prowizję od wynajęcia od nich nieruchomości. Dlatego lepiej poszukać bezpośredniego właściciela. Zdarza się często, że ogłoszenie o wynajmie konkretnego lokalu znajduje się na jego drzwiach lub w oknie. Warto poprosić rodzinę o baczne rozglądanie się za lokalem komercyjnym – z pewnością będzie to szybka i skuteczna metoda poszukiwań.