Skip to content Skip to footer

Na co zwrócić uwagę, wybierając domek ogrodowy?

Domek ogrodowy to element małej architektury ogrodowej, który jest niezbędny. To właśnie w domku przechowujemy nawozy, narzędzia, czy nasiona. Przed zakupem warto zastanowić się, w jaki sposób będziemy wykorzystywać domek oraz jaką przestrzenią dysponujemy?

Domek czy szafa ogrodowa?

Rozmiar domku ogrodowego należy dostosować do funkcji, jaką będzie pełnił domek. Planując wyłącznie przechowywać narzędzia ogrodnicze warto zastanowić się, czy nie wystarczy zaopatrzyć się w szafę na narzędzia. Jest to dużo mniejszy koszt niż zakup domku.

Ilość spędzanego na działce czasu ma zasadniczy wpływ na ilość niezbędnych rzeczy. Stół, krzesła ogrodowe, czy grill są niezbędne, gdy lubimy na działce spędzać wiele czasu. Planując nocowanie na działce warto kupić domek, który będzie wygodniejszy.

Jak wybrać wygodny domek?

Osoby, które spędzają dużo czasu na działce muszą zatroszczyć się o swój komfort. W takiej sytuacji domek ogrodowy, który ma wiatę na samochód może okazać się dobrym wyborem. Bardzo wygodny jest domek z zadaszonym tarasem, na którym można posiedzieć w upalny dzień lub schronić się przed niewielkim deszczem.

W większym domku można przechowywać rowery, sprzęt sportowy, czy schować hamak, gdy rozpada się deszcz.

Domek ogrodowy powinien mieć okienko, przez które będzie wpadało światło dzienne. Jest to niezmiernie ważne nie tylko, gdy planujemy spędzać w domku kilka dni pod rząd. Domek bez światła uniemożliwi drobne prace wewnątrz.

Gdzie umiejscowić domek ogrodowy?

Domek, który ma służyć wyłącznie jako schowek na sprzęt ogrodniczy warto umieścić w rogu działki tak, by nie wpływał na wygląd ogrodu. Decydując się na większy domek wypoczynkowy warto zastanowić się, czy dysponujemy wystarczającą ilością miejsca na działce. Zbyt duży domek będzie przytłaczał działkę i nie będzie wyglądał atrakcyjnie.

Domek ogrodowy drewniany może być ciekawą ozdoba działki. Taki budynek może stać w centralnym miejscu działki, nie trzeba go ukrywać. Decydując się na domek metalowy warto pamiętać, by postawić go w zacienionym miejscu. Postawiony na odkrytej przestrzeni będzie bardzo mocno się nagrzewał, co uniemożliwi schronienie się w środku oraz drobne prace.

Domki plastikowe przeważnie nie wglądają atrakcyjnie, dlatego warto postawić go w rogu działki tam, gdzie nie będzie rzucał się w oczy.

Domek ogrodowy znajdziesz w ofercie Megiw.