Skip to content Skip to footer

Pyszna grenadyna do drinków i deserów

Oryginalny syrop grenadyna jest wykorzystywany zarówno do drinków, jak i w formie dodatku do deserów oraz lodów. Stworzony z granatu syrop zapewnia bogactwo składników odżywczych oraz… kalorii, dlatego nie należy go nadużywać.

Niezwykły granat

W owocach granatu można znaleźć prawdziwe bogactwo składników przeciwutleniających, które zapewniają dłuższe zachowanie młodości, a także działanie przeciwnowotworowe (według badań, szczególnie w przypadku raka prostaty oraz piersi).

Owoce granatu stanowią bogate źródło witamin z grupy B, a także witamin C, D i E. Dodatkowo znajdują się w nich fitoestrogeny oraz polifenole. Granat działa przeciwzapalnie, pomagając w walce z drobnymi infekcjami.

Owoce te wykazują również pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie kobiet, łagodząc skutki burz hormonalnych (a zatem zmniejszając efekty zespołu napięcia przedmiesiączkowego), a także rozkurczając mięśnie gładkie – co zmniejsza bolesność miesiączek.

Zastosowania syropu grenadyna

Syrop ten jest szczególnie chętnie wykorzystywany do egzotycznych drinków. Ze względu na duży ciężar właściwy, syrop łatwo osiada na dnie i wyraźnie rozgranicza kolejne warstwy, tym samym zapewniając efektowny wygląd napoju.

Syropu grenadyna można również użyć do wzbogacenia smaku oraz udekorowania deserów lub lodów. Nie należy jednak przesadzać – grenadyna jest bardzo słodka, a co za tym idzie – kaloryczna. Ciekawym posunięciem smakowym może być połączenie grenadyny z naturalnym sokiem żurawinowym – to nieco „odchudzi” deser, a przy tym sprawi, że będzie nieco mniej słodki.

W wielu krajach grenadynę dodaje się również do herbaty – zamiast soku malinowego czy innych syropów. Zapewnia ona słodki, niepowtarzalny smak każdemu napojowi, bez względu na zawartość alkoholu lub jego brak.

Domowa grenadyna – jak ją przyrządzić?

Z owoców granatu należy wydobyć sok. Robi się to na dwa sposoby – rozcinając granat na pół i wyciskając sok za pomocą wyciskarki do cytrusów lub wydobywając nasiona ze skórki, wrzucając je do torebki foliowej i zagniatając.

Tak pozyskany sok można przecedzić. Następnie przelewa się go do garnka i łączy z cukrem w proporcji 50:50. Co jakiś czas mieszając, gotować syrop na małym ogniu aż do połączenia się składników.

Syrop grenadynę dostępne są w ofercie Gastroprodukt.pl.