Skip to content Skip to footer

Na czym polega wyciszenie ścian?

Należy mieć świadomość, że izolacja akustyczna jest bardzo ważnym elementem aranżacji pomieszczeń. Wyciszenie ścian może być konieczne w przypadku mieszkania w głośnej okolicy.

Zastosowanie mat wygłuszających

Omawiane wyciszenie ścian jest możliwe dzięki zastosowaniu mat wygłuszających. Rekomendowane jest oczywiście zastosowanie odpowiedniego modelu, który będzie przeznaczony do tego celu.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że mata butylowa wygłuszająca będzie świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą pozbyć się dźwięków dochodzących zza ścian wewnętrznych.

Korek akustyczny

Doskonałym sposobem na wyciszenie ścian może być także użycie korka akustycznego. Wspomniany produkt izoluje znacznie lepiej od korka technicznego.

Godny uwagi jest fakt, że korek akustyczny zawiera w sobie ogromne przestrzenie powietrzne. Nie można oczywiście zapomnieć, że w jego składzie znajdują się bardzo małe zierenka o grubości dochodzącej do 3 mm. Produkt może bez większego problemu stłumić dźwięki.

Tapeta akustyczna

Dźwięki można także stłumić tapetą akustyczną. W najprostszym możliwym ujęciu jest to okleina ścienna, która może również pełnić istotną funkcję dekoracyjną. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że na rynku dostępne są również tapety akustyczne przeznaczone do dekorowania czy malowania.

Warto również wiedzieć, że omawiane rozwiazanie cechuje się odpornością na mycie. Będzie ona zatem trwała przez lata. Do minusów tapety akustycznej trzeba zaliczyć stosunkowo wysoką cenę. Oczywiście kalkulacja kosztów wykonywana jest indywidualnie.