Skip to content Skip to footer

O tym pamiętaj szukając eleganckich lamp stojących

Tak długo, jak długo sami nie stajemy przed koniecznością dokonania ich wyboru, lampy stojące mogą wydawać się nam rozwiązaniami wyjątkowo podobnymi jedne do drugich. Nie oznacza to jednak, że znalezienie takich, które będą nam odpowiadać jest proste. Na co powinniśmy zatem zwracać szczególną uwagę?

Po pierwsze – oczekiwany sposób zapewnienia oświetlenia

Oświetlenie w mieszkaniu ma do spełnienia przynajmniej kilka funkcji. Kupując Eleganckie lampy stojące mamy na uwadze przede wszystkim jego funkcję ozdobną. Powinniśmy jednak pamiętać, że nie jest ona wcale jedyną, z istnienia której powinniśmy zdawać sobie sprawę. Nie bez znaczenia wydaje się również to, że lampy ułatwiają poruszanie się po pomieszczeniu, wykonywanie codziennych obowiązków, a nawet – odpoczywanie. Z tego względu możemy podzielić je na te, które zapewniają oświetlenie ogólne oraz punktowe. W przypadku eleganckich lamp stojących najczęściej mówi się o rozwiązaniach, które zapewniają przede wszystkim oświetlenie punktowe. Jeśli więc lampy takie mają spełniać pokładane w nich nadzieje, muszą występować w towarzystwie tych, których gwarantują oświetlenie całościowe. Oświetlenie punktowe pozwala na kierowanie światła w jedną, wybraną przez nas stronę. Lampa może więc ułatwiać nam czytanie lub robienie na drutach, z pewnością jednak nie rozświetli całego pomieszczenia.

Po drugie – pomieszczenie, do którego ma trafić

Może się wydawać, że lampy salonowe nie różnią się zasadniczo od tych, które pojawiają się w sypialniach naszych domów. Jeśli jednak zależy nam na ich spójności stylistycznej, powinniśmy mieć na uwadze to, że istnieją pewne różnicujące je cechy. Jeśli zakup ma być udany, kluczem do sukcesu wydaje się, przede wszystkim, całościowe spojrzenie na pomieszczenie, w którym pojawić się ma lampa. Jeśli więc postawimy na styl skandynawski – zrezygnujmy ze strojnej lampy, która dominuje nad wnętrzem. Wybór eleganckiej lampy stojącej do sypialni także potrafi być problematyczny. Zwykle nie jest jednak aż tak skomplikowany, jak decyzja o zakupie modelu salonowego. Wynika to przede wszystkim z bardziej intymnego charakteru tego pomieszczenia. Obecna w nim lampa powinna podobać się przede wszystkim nam samym.