Skip to content Skip to footer

Oświetl swój dom w włoskim stylu

Zamiłowanie słoneczną Italią wprowadziła do Polski jedna z najbardziej znanych polskich królowych (a wcześniej księżniczka włoskiego Bari) Bona Sforza. Wraz z dworem młodej księżniczki do naszego kraju przybyły nie tylko nieznane dotąd produkty spożywcze, ale również rozwiązania techniczne.

Włoskie smaki


Kilka wieków później Polacy nadal zakochani są w włoskim designie, na co wskazuje duże zainteresowanie egzemplarzami oświetleniowymi, jakimi są lampy włoskie. Eklektyczny styl preferowany w południowych domach włoskich matron, został w świetny sposób przeniesiony przez producentów lamp do najnowszych kolekcji oświetleniowych.

Eklektyzm zawsze w cenie


Oświetlenie włoskie to nie tylko rozwiązania klasyczne, ale również bogate, kryształowe lampy włoskie, które zachwycą każdego fana stylu glamour. Mieniące się w poświacie dziennego światła malutkie, lub nieco większe kryształowe egzemplarze mogą stanowić świetną alternatywę dla zwyczajnych lampek nocnych.

Włoskie oświetlenie to asortyment zawierający lampy wiszące (sufitowe), stojące, ale również kinkiety i nowoczesne projekty nie dające usidlić się w jednej z powyższych kategorii.

Odmień swoje wnętrze oświetleniem


Producent lamp włoskich, to nie zwykły projektant, to wirtuoz pomiędzy sobie podobnymi. Jego projekty są zachwycające. Kuszą swoim wyglądem najbardziej wymagających. Cała feeria kolorów i odcieni sprawia, że włoskie lampy świetnie dopasowują się zarówno do klasycznych, jak i nowocześnie urządzonych wnętrz. Szklane egzemplarze, wykonane z najbardziej kruchego szkła, warto wyeksponować w salonie. Ich kształt przypominający średniowieczne żyrandole świetnie przełamie chłód przestrzeni urządzonej w stylu skandynawskim.

Ich przeciwnikami są nowoczesne metalowe kinkiety. Sprawdzą się one zarówno w kuchni, jak i sypialni przeznaczonej dla nastolatka. Surowy charakter wykonania dopełni również dekoracji w stylu loft. Łazienka to miejsce, którego projektanci nie mogli pominąć. Delikatne kryształowe żyrandole doskonale wpasują się w łazienkę urządzoną w stylu hollywoodzkim. Dla wyznawców loftowych wnętrz, dobrym wyborem będzie prosty kinkiet, lub odpowiednio oprawiona pojedyncza żarówka.

Producent lamp w włoskim klimacie https://lampykemar.pl/219-styl-industrialny, bardzo często wychodzi na przeciw potrzeb swoich klientów. Ciekawe rozwiązania architektoniczne, czy indywidualne projekty nie stanowią zazwyczaj problemu dla fachowców w dziedzinie oświetlenia. Każdy problem w opinii klienta, dla nich jest wyzwaniem, którego rozwiązanie uznają za mały sukces.
Eklektyzm od zawsze jest w cenie, dlatego warto mieszać style, by uzyskać mieszankę godną włoskiego domostwa, które uznawane jest przez wielu za najpiękniejsze na świecie.