Skip to content Skip to footer

Podkłady na materac – dla kogo?

Podkłady na materac to produkty, które zdecydowanie zwiększają jego świeżość. Dzięki temu mamy szansę o wiele dłużej cieszyć się materacem rzeczywiście pozbawionym wszelkich bakterii i drobnoustrojów, które powodują alergie i choroby związane z układem oddechowym. Mata ochronna na materac jest produktem, który rzeczywiście może poprawić komfort używania materaca.

Poprawa jakości snu dzięki podkładom

Każdej nocy człowiek się poci i wydzielane substancje zostają wchłaniane przez materac. Po dłuższym okresie stosowania niestety jest ich aż tak dużo, że możemy nabawić się różnego rodzaju alergii. Mata ochronna na materac jest po to, aby zabezpieczyć materac właśnie przed takimi kwestiami. Dzięki temu materac pozostaje zdecydowanie dłużej świeży.

Choroby związane z mało higienicznym posłaniem są bardzo szkodliwe szczególnie dla osób starszych i dzieci. Mają one dość słabo rozwiniętą odporność, a ludzie starsi już zbyt słabą. Każde zanieczyszczenie jest, więc wraz z oddechem wchłaniane do płuc co jest dla nich niezwykle szkodliwe. Mata ochronna na materac pozwala zminimalizować to ryzyko.

Materac zawsze świeży

Czyszczenie materaca nie jest prostą sprawą i zajmuje wiele czasu, a suszenie go jeszcze więcej. Z podkładem, który ochroni materac, nie będziemy musieli go czyścić aż tak często, bo odseparowuje on skutecznie ciało od materaca.

Pot i inne substancje, które wydziela, każdy człowiek w nocy nie są, wchłaniane do środka materaca. Dzięki temu zachowuje on świeżość zdecydowanie dłużej. Brudną matę należy wyczyścić lub zaopatrzyć się w drugą. Jest to jednak tańsza opcja od wymiany całego materaca.

Mniejsza potliwość w nocy

Mata ochronna na materac jest wykonana z bardzo oddychającego materiału. Jest on nie tylko przyjemny w dotyku, ale także pozwala na lepszą cyrkulację powietrza. Człowiek dzięki temu mniej się poci, co również zdecydowanie wpływa na jakość snu.

Co najważniejsze, podkład ochronny jest tak skonstruowany, aby nie wchłaniał poru, tak jak się to dzieje w przypadku samego materaca. Jest to bardzo kłopotliwe i bez podkładu niestety materac bardzo często trzeba wymieniać lub płacić za jego czyszczenie, bo staje się nieświeży i źle wyglądający. Z matą możemy zadbać o zdrowy i komfortowy sen.

Maty ochronne na materac znajdziesz w ofercie Vege Home