Skip to content Skip to footer

Kuchnia vintage – dlaczego warto?

Stylizacje retro, także w kuchni cieszą się dużym powodzeniem osób zmęczonych już stylem nowoczesnym i skandynawskim. Dlaczego vintage jest tak chętnie wybierany zwłaszcza w kuchni?Ponieważ to styl kojarzący się z przytulnością i ciepłem. Jak urządzić kuchnię w takim klimacie?

Meble w stylu retro

Oczywiście podstawą będą meble vintage, czyli stylizowane na te z lat 50 czy 60. Oczywiście jeżeli jest tylko możliwość wykorzystania oryginalnych mebli z tamtego czasu, ale po odnowieniu, warto z tego skorzystać, ponieważ tamtejsze solidne sprzęty na pewno sprawdzą się przez kolejne lata. Drewno pięknie się starzeje i prawdopodobnie będzie potrzeba tylko lekko je zeszlifować i polakierować lub pokryć woskiem.

Dodatkowo oczywiście trzeba wyszukać piekarnik retro, a także zlew, lodówkę oraz inne elementy. Nie jest to trudne, ponieważ dzisiejsza oferta sprzętów AGD jest niezwykle zróżnicowana pod względem stylistycznym. Nie trzeba już szukać na przykład piekarnika retro poza krajem. Można go kupić zarówno stacjonarnie jak i w sieci.

Jaki piekarnik retro wybrać?

Przede wszystkim musi on wizualnie podobać się mieszkańcom. Warto zastanowić się nad kolorem oraz wykończeniem, ponieważ. w stylizacji vintage liczą się detale. Ponadto oczywiście należy dopasować wielkość i pojemność do możliwości i potrzeb. Piekarnik gazowy wymaga podłączenia do instalacji w bloku bądź używania butli. Z kolei ten elektryczny będzie pobierał prąd i w miejscu jego montażu musi być gniazdko.

Tak naprawdę najtańszy model piekarnika retro nie musi mieć żadnych specjalnych funkcji. Dobrze jednak, by miał możliwość ustawienia temperatury pieczenia za pomocą oddzielnego pokrętła. Wtedy nie trzeba regulować dopływu gazu. Kolejna sprawa to termoobieg, grill oraz funkcja mikrofali. Dzięki temu pieczenie będzie jeszcze prostsze,

Inne detale

Nie tylko meble i sprzęty decydują o charakterze kuchni, ale największą „robotę” wykonują w tym względzie dodatki. W stylizacji retro mogą być to doniczki z ziołami, przytulny dywanik, Wiszące warkocze prawdziwego czosnku, czy też zasłonki.

W razie znudzenia daną stylizacją, wystarczy tylko zmienić te drobne dodatki na inne i szybko nadać kuchni zupełnie nowego charakteru.

Piekarnik retro znajdziesz w ofercie Lofra.pl