Skip to content Skip to footer

Poduszka 40×60 puchowa, piankowa – jak wybrać?

Wybierając się do sklepu z pościelą, można spędzić dużo czasu na wyborze poduszki. Dostępne są wypełnienia puchowe, piankowe i syntetyczne. Dodatkowo niektóre poduszki są profilowane lub mają specjalny wałek stabilizujący odcinek szyjny kręgosłupa. Jak zatem wybrać idealną poduszkę?

Poduszka 40×60 profilowana

Coraz więcej osób zmaga się z różnymi problemami z kręgosłupem. Siedzący tryb życia, stres, a także nieprawidłowo dobrana poduszka powodują, że kręgosłup jest przeciążony i narażony na różne dolegliwości. Można odciążyć go jednak podczas snu, ale należy wybrać odpowiednią poduszkę.

Poduszka 40×60 ortopedyczna jest polecana nie tylko osobom cierpiącym na bóle kręgosłupa. Jest to produkt, który doskonale sprawdzi się w przypadku dzieci i dorosłych w każdym wieku. Ergonomiczny kształt zapewnia optymalne podparcie karku, głowy i stabilizuje kręgosłup. Dodatkowo odpowiednia pozycja podczas snu zapobiega chrapaniu czy bezdechowi sennemu.

Poduszka piankowa – idealna dla alergików

Dużą popularnością cieszą się poduszki piankowe, które można znaleźć z różnymi wypełnieniami. Miękkie i sprężyste poduszki wypełnione pianką termoelastyczną dopasowują się do głowy i karku dzięki pozyskaniu ciepła z ciała. Taka poduszka daje poczucie delikatnego zapadnięcia się w materiale. Są także poduszki z pianki wysokoelastycznej. Zapewniają one optymalne wsparcie kręgosłupa i są niezwykle sprężyste, co sprawia, że szybko wracają do pierwotnego kształtu.

Wiele poduszek wypełnionych jest naturalnym lateksem idealnie dopasowującym się do ciała. Poduszki piankowe polecane są szczególnie alergikom oraz osobom śpiącym w różnych pozycjach. Jest to także idealny wybór dla tych, którzy zmagają się z bólami kręgosłupa.

Dla kogo polecane są poduszki 40×60 puchowe?

Puch od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Poduszki wypełnione są najczęściej puchem gęsim lub kaczym, a czasami mieszanym. Jest to naturalny produkt, niezwykle lekki i puszysty. Śpiąc na takiej poduszce, można się doskonale zrelaksować i odprężyć.

Poduszki puchowe mogą wybrać wszystkie osoby bez względu na wiek. Muszą jednak uważać alergicy, gdyż puch może uczulać. Należy także wziąć pod uwagę, że poduszki puchowej nie można wyprać.

Poduszki 40×60 znajdziesz w ofercie Vege Home.