Skip to content Skip to footer

Deszczownia do prysznica – wady i zalety

Deszczownia do prysznica większości osób w pierwszej kolejności kojarzy się z nowoczesną, komfortowo urządzoną łazienką. Nie wszyscy jednak wiedzą, jakimi zaletami tak naprawdę się wyróżnia i w jakim przypadku warto się zdecydować na jej instalację we własnym domu.

Deszczownia do prysznica – najważniejsze zalety

Najważniejszą zaletą deszczowni do prysznica jest z całą pewnością bardzo wysoki komfort użytkowania. Zapewnia strumień wody pod odpowiednim ciśnieniem, dzięki czemu krople delikatnie masują całe ciało. Umieszczona na odpowiedniej wysokości zapewnia także równomierne rozprowadzenie wody.

Bardzo istotna jest również oszczędność wody. Co prawda deszczownie mają większą powierzchnię niż tradycyjne słuchawki prysznicowe, jednak dzięki zastosowaniu odpowiednich systemów napowietrzających mogą zużywać mniejszą ilość wody, bez utraty komfortu.

Deszczownia do prysznica – wady

Pomimo niewątpliwych zalet deszczownie do prysznica posiadają również pewne wady. Ze względu na możliwość uzyskania jedynie strumienia wody padającego z góry sprawiają, że w trakcie każdej kąpieli niemalże konieczne jest zamoczenie włosów. Z kolei ze względu na brak możliwości dostatecznej regulacji wysokości są one również mało praktycznym rozwiązaniem dla rodzin z małymi dziećmi.

Do wad należy również zaliczyć koszt samego urządzenia oraz sposób montażu. Dobrej jakości deszczownie są znacznie droższe od słuchawek do prysznica, a montaż wielu modeli zajmuje zdecydowanie więcej czasu.

Czy warto inwestować w deszczownię do prysznica?

Deszczownia do prysznica posiada oczywiście pewne wady, jednak w przypadku tego typu urządzeń należy przede wszystkim zwracać uwagę na komfort jaki mogą zapewniać każdego dnia. Dla wielu osób montaż deszczowni będzie z całą pewnością korzystnym rozwiązaniem.

Warto jednak zwrócić uwagę na funkcjonalne zestawy natryskowe, które sprawdzają się praktycznie w każdym przypadku. Dzięki nim można korzystać w dowolnym momencie z deszczowni do prysznica lub tradycyjnej słuchawki.