Skip to content Skip to footer

Półokrągłe kabiny prysznicowe

Łazienka to bardzo ważne pomieszczenie w każdym mieszkaniu. Odpowiednio zaprojektowana cieszy oko oraz spełnia funkcje, do których jest przeznaczona. Powierzchnie łazienek często nie są duże, dlatego warto zastanowić się, jak je urządzić, aby pomieściły wszystkie potrzebne urządzenia.

Kabiny prysznicowe

W starciu wanna kontra prysznic to ten drugi wiedzie prym. Powodem może być fakt, iż pęd życia nie pozwala na długie wieczorne kąpiele, sprzyja jednak szybkim kąpielom pod prysznicem. Poza tym kabina prysznicowa zajmuje dużo mniej miejsca niż wanna, jest to bardzo ważne, gdy dysponuje się mała powierzchnią do wykorzystania.Wybór kabin prysznicowych jest bardzo duży, zależy od preferencji użytkowników oraz od miejsca jakie mogą przeznaczyć do tego celu. Wyróżnia się kabiny prostokątne, kwadratowe oraz Kabiny prysznicowe półokrągłe, z których najczęściej wybierane są te ostatnie.

Półokrągłe kabiny prysznicowe

Kształt tych kabin pozwala na odpowiednie wpasowanie się w każdą część łazienki. Narożnik idealnie wpasuje się w wybrany kąt łazienki, natomiast opływowy kształt ładnie wpasuje się w każdą łazienkę i pozwoli na swobodne poruszanie się. Kabiny prysznicowe półokrągłe posiadają przesuwne drzwi, ewentualnie można wybrać wąskie drzwi dwuskrzydłowe, dzięki temu nie ma obaw, że uderzą one o inny sprzęt łazienkowy i zostaną uszkodzone. W innych kabinach często stosowane są duże, otwierane drzwi, które zajmują dużo miejsca po otwarciu. Szyby w kabinach prysznicowych półokrągłych wykonane są z różnych materiałów, o różnym stopniu wytrzymałości. Ich kolor zależy od preferencji przyszłych użytkowników, dostępne są szyby bezbarwne, przyciemnione lub matowe. Po wybraniu oszklenia, należy zastanowić się nad brodzikiem, jego wysokością oraz materiałem, z którego został wykonany. Odpowiednio wybrany brodzik będzie odporny na czynniki mechaniczne, co sprawi, że będzie służył przez wiele lat.

Rozmiar kabin półokrągłych

Istotną sprawą jest rozmiar kabiny, należy go dostosować do rozmiaru łazienki i jej projektu. Standardowe kabiny występują w rozmiarach 90×90, 80×80 oraz 70×70, możliwe jest także wykonanie kabiny o niestandardowych wymiarach, jeżeli klient potrzebuje tego do swojej łazienki.