Skip to content Skip to footer

Problemy z wodą? Nigdy więcej!

Twarda woda to dziś problem w wielu mieszkaniach. Nawet mieszkańcy Warszawy, stolicy państwa, narzekają na ten problem. Co to w zasadzie oznacza, że woda jest twarda, jakie problemy powoduje, jak sobie z nią poradzić oraz jakie jeszcze inne nieprawidłowości może mieć nasza woda w kranie – o tym powie poniższy artykuł.

Twarda woda – trudniejsze życie

Za twardość wody odpowiada zbyt wysoka zawartość jonów magnezu i wapnia. To powoduje osadzanie się białego osadu, który trudno oczyścić. Ponadto, mając twardą wodę, często mamy problem ze skórą – po wyjściu z kąpieli czy spod prysznica, nasza skóra jest naciągnięta, sucha, szorstka. Naszą czujność powinny również obudzić częste zmiany pralki czy wzywanie hydraulika – to również znak, że woda jest za twarda.

Uzdatnianie wody Warszawa

Dzisiaj jednakże dość łatwo możemy sobie poradzić z tym problemem. Otóż z pomocą nam przychodzą zmiękczacze do wody Warszawa jest miejscem, gdzie bez wątpienia znajdziemy firmy specjalizujące się w uzdatnianiu wody i sprzedające odpowiednie akcesoria. Pierwszym ich krokiem będzie zapewne analiza wody. Jeśli potwierdzi ona zbyt wysoki poziom jonów wapnia i magnezu, które to odpowiadają za twardość wody, konieczne będzie założenie odpowiednich zmiękczaczy do wody.

Zmiękczacze wody Warszawa

Zmiękczacze do wody są to filtry do wody, charakteryzujące się obecnością żywicy jonowymiennej. Dzięki niej zatrzymany zostaje nadmiar jonów magnezu i wapnia, natomiast przepuszczone zostają jony sodu. Warto w tym momencie wspomnieć, że tabletki z solą, które powszechnie uznajemy za zmiękczające wodę, służą jedynie do regeneracji filtra, same w sobie nie zmiękczają one wody. Więcej o tego typu filtrach dowiesz się na stronie http://ewoda.pl/.

Pozostałe problemy z wodą

Jednak nie raz analiza wody wykazuje również inne niedoskonałości. Do najczęstszych należy tu obecność niepożądanych drobnoustrojów oraz zbyt wysoki poziom jonów żelaza. Często także sami zauważamy, że woda ma nieciekawy smak albo zapach. Tym wszystkim i wielu innym problemom zaradzą bez wątpienia odpowiednie filtry do wody.

Korzyści z uzdatniania wody

Warszawa ze względu na słabą jakość wody jest miastem, w którym bardzo szybko odczujemy pozytywne skutki zainstalowania filtrów do wody. Przede wszystkim zniknie nieprzyjemny zapach i posmak. Możemy wejść do kąpieli nie używając wielu olejków, a herbata zacznie lepiej smakować. Ponadto nasza skóra już nie będzie wysuszona, a pralka nagle zacznie znacznie lepiej i dłużej funkcjonować.
Podsumowując inwestycja w uzdatnianie wody i założenie odpowiednich filtrów na pewno nam się opłaci!