Skip to content Skip to footer

Wygoda i odrobina luksusu

Dzisiaj w wielu większych miastach kwitnie biznes. Szczególnie jest to zauważalne w rejonie Dolnego Śląska- tu większe miasta, jak Legnica stają się powoli swego rodzaju centrami dla wielu firm i przedsiębiorców. W efekcie coraz więcej osób widząc możliwości rozwoju przeprowadza się od Legnicy i rejonu. Jak znaleźć ciekawe mieszkanie?

Mieszkania na sprzedaż

Na wstępie warto nadmienić, że istnieją dwa główne typy mieszkań na sprzedaż. Są to mieszkania nowe oraz z rynku wtórnego- czyli takie, w których ktoś już kiedyś mieszkał. Mieszkania z rynku wtórnego cechują się zazwyczaj niższą ceną i ogólnie są przez wiele osób gorzej postrzegane. Może jednak warto się nad nimi zastanowić?

Bez wątpienia tak! Całkowicie niesłusznie, te mieszkania uznawane za gorsze. Pamiętajmy, że przecież na wielu osiedlach, które cieszą się świetną renomą nie powstają już nowe budynki. Warto rozważyć zatem zakup takiego mieszkania- zawsze przecież możemy je pięknie wyremontować!

Pomyśl zanim kupisz

Tu przechodzimy do następnej ważnej kwestii. Mieszkanie to bardzo poważna inwestycja, zatem trzeba odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Przede wszystkim- ile jesteśmy w stanie przeznaczyć na zakup mieszkania? Pamiętajmy tutaj koniecznie o wszystkich kosztach dodatkowych- remontu, przewozu mebli itp. Ponadto trzeba określić do jakiej wysokości akceptujemy czynsz wraz z opłatami za ogrzewanie, internet itp.

Następnie warto przyjrzeć się okolicy, w której wypatrzyliśmy mieszkanie. A szczególnie należy zwrócić uwagę na to, czy nie ma sąsiadów, którzy by nam przeszkadzali, czy w okolicy jest wszystko to, czego potrzebujemy np. supermarket, przedszkole itp.

Mieszkania na sprzedaż na cito

Niektórzy przenosząc się do Legnicy potrzebują szybko kupić mieszkanie- praca nie pozostawia nieraz wiele czasu na szukanie mieszkań na sprzedaż. Wówczas warto skorzystać z usług jednej z wielu firm, zajmujących się właśnie wyszukiwaniem mieszkań. Wtedy do naszych zadań będą należały jedynie oględziny mieszkania oraz jego aranżacja. Sam remont także możemy zlecić odpowiedniej firmie.

Pamiętajmy jednak, że nawet jeśli się spieszymy, to mieszkanie ma być miejscem, w którym będziemy czuć się naprawdę dobrze. Poświęćmy zatem choć trochę czasu na dobór jakichś drobiazgów w naszym stylu jak np. fotografii, tak aby mieszkanie zaprojektowane przez architekta wnętrz nie tylko nam się podobało pod względem stylu, lecz również posiadało cząstkę nas samych.

Artykuł powstał we współpracy ze Modernbud