Skip to content Skip to footer

Rodzaje wanien ze względu na materiał wykonania

Wanna to obok prysznica niezbędny element wyposażenia łazienki, na który niestety nie każda osoba może sobie pozwolić przede wszystkim ze względu na zbyt mały metraż łazienki. Posiadając jednak dosyć sporą łazienkę, można się pokusić o ten bardzo przydatny element wyposażenia. Obecnie oferta producentów jest tak ogromna, iż z pewnością każda osoba znajdzie coś na miarę swoich możliwości. Tania wanna w zupełności wystarczy i nie jest konieczne wydawanie na niej majątku. Jaką jednak tanią wannę wybrać? Z czego powinna być wykonana?

Wanna żeliwna

Wanny żeliwne bardzo często charakteryzuje to, iż posiadają one bardzo często ozdobne nóżki stylizowane na antyczne czasy. Taka wanna jest bardzo solidnie wykonana i odznacza ją bardzo wysoka trwałość. Warto ją montować jednak na dosyć niskich kondygnacjach budynku, ponieważ jest dosyć ciężka i wniesienie jej może sprawiać problemy.

Wanna stalowa

Jeśli chodzi o tanią wannę, to taka stalowa z pewnością będzie dobrym wyborem. Obecnie taką wannę można zakupić w różnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu można wybrać model, który będzie idealnie komponować się z ogólną aranżacją pomieszczenia. Zaletą takiej taniej wanny jest przede wszystkim to, iż jest ona odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, a także działanie bardzo silnych detergentów. Tania wanna stalowa waży zdecydowanie mniej niż taka żeliwna, co stanowi jej kolejny atut. Warto jednak wiedzieć o tym, iż woda w takiej wannie dosyć szybko stygnie, jednak jak wiadomo, zbyt długie kąpiele nie służą zdrowiu, a więc jest to wada, którą można zaakceptować.

Wanna akrylowa

Wanna akrylowa to również dosyć tania wanna, która jest obecnie najpopularniejsza. Ze względu na to, iż dostępna jest w przeróżnych wariantach rozmiarowych oraz wielu różnych kształtach, to nadaje się idealnie do każdej nietypowe łazienki. Jest to dosyć tania wanna, która długo utrzymuje ciepło i jest dosyć lekka. Ze względu na to, że jest to tania wanna, coraz większa liczba osób decyduje się na jej montaż, co jest oczywiście dobrym wyborem.