Skip to content Skip to footer

Różne rodzaje poduszek na kanapę

Czy jest na świecie ktoś, kto nie lubi poduszek? To w końcu wspaniałe i zarazem bardzo funkcjonalne elementy dekoracyjne, dzięki którym w mgnieniu oka można nadać pomieszczeniu totalnie nowego wyglądu. Wystarczy umieścić je na kanapie i już! Wystrój staje się żywszy, bardziej barwny i tym samym atrakcyjniejszy.

Poduszki eleganckie

Ten typ poduszek dekoracyjnych charakteryzuje się – a jakżeby inaczej – elegancką prezencją. Klasyczny wygląd zapewniany jest przez najwyższej jakości materiały, często tkaniny szlachetne i naturalne, takie jak jedwab bądź wełna. Pokrycie w poduszkach eleganckich rzadko kiedy jest jednak gładkie i jednolite. Coraz częściej łączy się w nim mat z błyskiem, uzyskując niepowtarzalny efekt.

Aby podkreślić wizerunek eleganckiego salonu, można umieścić na kanapie nie jedną, a aż trzy bądź cztery poduszki dekoracyjne. Część z nich może być gładka, ale przynajmniej jedna powinna zostać otoczona wzorzystym materiałem – np. z motywem marokańskim, który jest teraz bardzo modny.

Poduszki jednobarwne

Niektórzy nie lubią jednak szaleństw we wnętrzach. O wiele lepiej czują się w uporządkowanych i spójnych aranżacjach, od których aż bije spokój i harmonia. Do takich pomieszczeń najlepiej będą pasować poduszki jednokolorowe. Wszystkie powinny mieć jedną barwę. Warto więc ustalić dla nich wcześniej jakiś motyw przewodni i po prostu się go trzymać.

Czasami jednak taka kolorystyczna harmonia doprowadza do tego, że pomieszczenie zaczyna wyglądać zbyt mdło, nijako i nudno. Nie chcąc jednak decydować się na żaden wzorzysty element, można po prostu wybrać poszewki w mocniejszych barwach, które podobnie jak wzory potrafią przełamać schematyczność aranżacji.

Poduszki nowoczesne

A jeśli chodzi o nowoczesne poduszki dekoracyjne, na pewno będą to te w stylu skandynawskim. Minimalistyczne i niepozorne, a zarazem niezwykle efektowne w swojej prostocie. Też mogą zawierać liczne wzory i nietypowe motywy, dzięki czemu w żadnym wypadku nie są nudne.

Nowoczesne poduszki w kolorze białym, popielatym lub szarym będą najlepszym wyborem dla niewielkich wnętrz. Nie przytłoczą ich i nie zaburzą ich metrażu, a i tak dzięki swojej niepozornej ozdobności zdołają wspaniale urozmaicić projekt salonu.

Poduszki dekoracyjne dostępne są w ofercie vegehome.pl.