Skip to content Skip to footer

Jak znaleźć idealny piekarnik elektryczny?

Piekarniki elektryczne retro stały się w ostatnim czasie niezwykle popularne. Wybór urządzeń jest na tyle duży, że znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie nie powinno stanowić najmniejszego problemu. Ważne jest to, aby podczas podejmowania decyzji kierować się nie tylko designem, ale przede wszystkim parametrami użytkowymi. To one decydują, czy użytkowanie urządzenia będzie komfortowe.

Niskie zużycie energii

Piekarnik elektryczny retro wcale nie musi być drogi w użytkowaniu. Ważne jest jednak to, aby przed zakupem sprawdzić jego klasę energetyczną. Tylko w ten sposób możemy dowiedzieć się, czy sprzęt będzie wydajny i ekonomiczny w eksploatacji. Najlepszą opcją jest klasa energetyczna A. Wiadomym jest, że im niższy pobór prądu, tym lepiej. Chyba nikt nie lubi przepłacać.

Wyższa cena sprzętów energooszczędnych zniechęca do zakupu. Trzeba jednak mieć świadomość, że pozwalają one zyskać o wiele więcej. Lepiej zainwestować gotówkę na początku, niż płacić ogromne rachunki za energię. Dotyczy to w szczególności tych, którzy z piekarnika elektrycznego retro mają zamiar często korzystać.

Komfort eksploatacji

Piekarnik elektryczny retro powinien być komfortowy w codziennej eksploatacji. Właśnie dlatego warto jest sprawdzić, ile funkcji jest dostępnych. Sporym ułatwieniem są również programy automatyczne – docenią je ci, którzy nie posiadają zbyt dużego doświadczenia w pichceniu skomplikowanych potraw. Absolutnym minimum jest termoobieg, który pozwala przyrządzać kilka dań w tym samym czasie.

Ciekawym jest, że niektóre modele posiadają funkcję szybkiego nagrzewania. Jest ona niezastąpiona zawsze wtedy, kiedy nie mamy zbyt dużej ilości wolnego czasu. Nie musimy czekać kilkunastu minut, aż sprzęt nagrzeje się.

Bezpieczna konstrukcja

Dobry piekarnik elektryczny retro posiada bezpieczną konstrukcję. Ważne jest to, aby front nie nagrzewał się podczas pracy. Mogłoby to skutkować przypadkowym poparzeniem. Podobnie jest w przypadku uchwytu, który musi pozostać zimny.

Duże znaczenie mają również prowadnice, po których poruszają się półki piekarnika. Ważne jest to, aby zostały one wyposażone w ograniczniki. Kolejną istotną kwestią jest skuteczne zabezpieczenie przed dziećmi. Przydatna jest także opcja automatycznego wyłączania się sprzętu.

Piekarnik elektryczny retro dostępne są w ofercie Lofra.pl.