Skip to content Skip to footer

Sokowirówka – jak wybrać model najlepszy dla siebie?

Smaczny, świeży sok domowej roboty? To nie musi oznaczać mozolnego ręcznego wyciskania. Dziś na rynku dostępne są wysokiej jakości sokowirówki, którym przygotowanie soku zajmuje dosłownie chwilę. Dlaczego warto wyposażyć się w tego rodzaju urządzenie? Gdzie szukać dobrej klasy sokowirówek, które poradzą sobie z dowolnym owocem czy warzywem?

Domowe świeże soki – cenne źródło witamin i minerałów

Przygotowywane w domu, naturalne soki nie mają sobie równych, jeśli chodzi o smak, ale i wartości odżywcze. Przede wszystkim powstają ze starannie dobranych składników – często są to owoce czy warzywa z domowego ogródka albo pobliskiego targu z naturalnymi produktami. Po drugie, nie zawierają cukru i konserwantów, które są obecne w większości sklepowych soków.Wreszcie, są też serwowane na świeżo, co oznacza prawdziwą bombę witaminową. Dopiero co wyciśnięty sok posiada najwięcej witamin i minerałów, wspomaga układ odpornościowy i dobrze wpływa na ogólną kondycję. To bardzo zdrowy i smaczny sposób na podanie warzyw i owoców stanowiących podstawę współczesnej piramidy żywieniowej.

Jak przygotować orzeźwiający sok ze świeżych owoców i warzyw w domu?

Do niedawna domowe przygotowywanie soków było kłopotliwe i czasochłonne. Oznaczało mozolne wyciskanie z użyciem ręcznej wyciskarki, ograniczało się tylko do miękkich owoców, takich jak cytrusy. Dziś alternatywą jest sokowirówka – specjalne urządzenie, które bez trudu poradzi sobie także z marchewką czy selerem.Sokowirówka pozwala przygotowywać soki szybko, bezproblemowo i bez robienia bałaganu. Wystarczy umieścić w niej wybrane owoce czy warzywa, by urządzenie w kilka minut wypuściło z siebie świeży, smaczny sok. Pozostałą pulpę można wyrzucić albo wykorzystać np. jako zastępnik cukru w domowym cieście, choćby marchewkowym.

Gdzie szukać dobrej klasy sokowirówki?

Jeśli sokowirówka ma być prosta w obsłudze, wydajna i trwała, najlepiej postawić na sprzęt wysokiej jakości. Ten oferują przede wszystkim renomowane firmy specjalizujące się w małym AGD.Duży wybór sokowirówek można znaleźć w sklepach z wyposażeniem kuchennym – czy to stacjonarnie, czy w sieci. Niektóre sklepy internetowe wręcz specjalizują się w sprzedaży akcesoriów ułatwiających zdrowe gotowanie w domu. W ich ofercie można znaleźć również praktyczne, nowoczesne sokowirówki. Ogromny wybór pozwoli dobrać odpowiedni rozmiar, markę, sposób obsługi, by sprzęt służył dobrze i długo.

Sokowirówki dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.