Skip to content Skip to footer

Na co zwrócić uwagę wybierając prześcieradła z gumką?

Aby wybrać porządne prześcieradła z gumką należy zwrócić uwagę nie tylko na ich design i cenę, ale również na wiele innych elementów, które odgrywają kluczową rolę. W dużej mierze to właśnie od jakości prześcieradła zależy komfort snu, dlatego też tym bardziej warto poświęcić nieco czasu, aby wybrać odpowiednie modele.

Jaka gramatura?

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na gramaturę pościeli. Mowa tutaj oczywiście o liczbie splecionych włókien w metrze kwadratowym danej tkaniny. Im większa gramatura, tym oczywiście prześcieradła z gumką są grubsze. Ma to oczywiście wpływ nie tylko na ciężar, ale również na trwałość.

Producenci oferują prześcieradła o gramaturze od 200 g/m2 do nawet 1000 g/m2. Wybór konkretnej gramatury w dużym stopniu zależy tak naprawdę od swoich indywidualnych potrzeb i preferencji.

Jaki materiał?

Najbardziej ceniona jest bawełna egipska, która w swojej klasie i w swojej cenie nie ma sobie równych. Błyszcząca bawełna z długimi włóknami ceniona jest również za walory estetyczne. Doskonałe parametry użytkowe tkaniny wynikają przede wszystkim z długiego sezonu, który występuje w Egipcie.

Najbardziej luksusowa jest pościel ze 100% bawełny egipskiej o bardzo wysokiej gramaturze. Tkanina ta jest bardzo wytrzymała i miękka. Dużym atutem bawełny egipskiej jest również to, że skóra może swobodnie oddychać.

Tajemnicza kora i frotte – co warto wiedzieć?

Kora jak powszechnie wiadomo jest bardzo miękką i przyjemną w dotyku tkaniną, która wykonana jest najczęściej z 80% bawełny i 20% z poliestru. Kora charakteryzuje się delikatną strukturą i doskonałą elastycznością. Kora nie tylko przepuszcza powietrze, ale błyskawicznie wysycha. Kora nie mechaci się i nie traci koloru nawet po wielu praniach.

Frotte to bardzo popularna tkanina pętelkowa, która otrzymywana jest z bawełny i dodatku poliestru. Prześcieradła z gumką frotte dobrze wchłaniają wilgoć i co najważniejsze są bardzo przyjemne w dotyku. Oryginalne prześcieradła frotte wykorzystywane są głównie w chłodniejsze dni. Wynika to oczywiście z tego, że zapewniają one bardzo dobrą izolację ciepła. Olbrzymim atutem jest szeroka kolorystyka do wyboru. Najlepszym wyborem są prześcieradła z gumka o gramaturze większej niż 160 g/m3.

Prześcieradła z gumką dostępne są w ofercie Vege Home.