Skip to content Skip to footer

Sprawdzone porady, dzięki którym dobierzesz najlepsze światło do wszystkich pomieszczeń

Remont domu czy mieszkania często jest bardzo dużym wyzwaniem, które bywa nieco stresujące dla wielu osób. Niezbyt łatwe jest także stworzenie idealnego projektu różnych wnętrz. Trzeba wówczas wziąć pod uwagę wiele ważnych czynników, od których może zależeć komfort codziennego życia oraz powodzenie remontu. Jednym z nich jest dobór odpowiedniego oświetlenia. Z tego powodu warto dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę, żeby znaleźć dla siebie jak najlepszy rodzaj światła.

Czym powinno wyróżniać się idealne oświetlenie salonu?

Jednym z najczęściej używanych pomieszczeń w całym domu jest salon. To w nim zazwyczaj spędza się wolny czas z rodziną albo ze znajomymi, dlatego warto poświęcić mu nieco więcej uwagi podczas tworzenia projektu wnętrz. Niezwykle ważne jest między innymi zdecydowanie się na odpowiednie lampy żyrandole. Żyrandole pokojowe, aby dobrze spełniały swoją funkcję w salonie, powinny dawać intensywne, ale nierażące światło. Z tego powodu warto zwrócić większą uwagę na modele wyróżniające się szerokimi kloszami. W salonie świetnie sprawdzą się także lampy pokojowe – mogą stanowić dodatkową ozdobę pomieszczenia, a także dawać wieczorami nieco bardziej stonowane światło.

Dobór oświetlenia w kuchni i łazience

Trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez takich pomieszczeń jak kuchnia czy łazienka. Jako że wykonujemy w nich dużo istotnych czynności, powinniśmy zadbać o to, by było one jak najlepiej oświetlone. Dlatego warto wybrać lampy żyrandole, które nie będą zbyt zabudowane i dadzą czyste, jasne światło. Niezwykle istotny jest także wybór odpowiedniej barwy oświetlenia. W takich pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się lampy pokojowe lub żyrandole emitujące neutralne lub zimne światło. Dzięki nim lepiej dostrzeżemy różne szczegóły podczas wykonywania codziennych obowiązków.

Jak z pomocą światła polepszyć jakość odpoczynku w sypialni?

Wybierając lampy lub żyrandole pokojowe, nie można także zapomnieć o sypialni. Jest to szczególnie ważne pomieszczenie, ponieważ służy przede wszystkim do odpoczynku i regeneracji. Dlatego w sypialni warto zdecydować się na nieco mniej intensywne oświetlenie, które nie będzie nikogo raziło i zakłócało snu. Dobrym wyborem będą przede wszystkim lampy, ponieważ zazwyczaj emitują delikatne i bardzo nastrojowe światło. Mimo to w przypadku większych pomieszczeń należy wziąć pod uwagę także żyrandole pokojowe. Niektóre modele są bardziej zabudowane, dzięki czemu dają mocne, ale rozproszone światło, co pomaga w udanym odpoczynku.