Skip to content Skip to footer

Funkcjonalna i estetyczna kuchnia

Urządzenie malej kuchni może być nie lada wyzwaniem. Chociaż w sklepach meblowych mamy szeroki wachlarz wyboru, to jednak w przypadku wnętrza o niestandardowych wymiarach czy przy ograniczonym metrażu nie jest wcale tak łatwo urządzić pomieszczenie zgodnie ze swoimi potrzebami i preferencjami.

Czy warto zdecydować się na meble na wymiar w Poznaniu?

Jeśli mamy do zabudowania nietypowe pomieszczenie, to wybór mebli na wymiar w Poznaniu będzie strzałem w dziesiątkę. dzięki temu rozwiązaniu możliwe będzie urządzenie wnętrza znajdującego się na poddaszu i pomieszczenia z wieloma wnękami/instalacjami. W przypadku gotowych mebli zwykle nie jest to możliwe.

Osoby posiadające małe kuchnie jak najbardziej powinny postawić na meble na wymiar w Poznaniu, gdyż dzięki temu można zyskać funkcjonalne i estetyczne wnętrze, bez zagracania go i przytłaczania dużą ilością mebli. Jest to sposób na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, łącznie ze szparami, dziurami i innymi trudnymi do zagospodarowania miejscami.

Na tym nie koniec zalet

W przypadku mebli na wymiar w Poznaniu można zamówić meble o dowolnych wymiarach i rodzajach szafek. To od klienta zależy to, czy szafka ma być wąska, szeroka, wyposażona w półki czy szuflady. Zabudować można wszystkie urządzenia AGD, co pozwala na zaoszczędzenie jeszcze większej ilości wolnego miejsca. Ukryte sprzęty sprawiają, że kuchnia wygląda bardziej estetycznie.

W przypadku mebli na wymiar możliwe jest zabudowanie jej pod sam sufit. Chodzi tutaj o wysoką zabudowę szafek górnych, co świetnie sprawdza się przy niedużym metrażu i konieczności pomieszczenia w kuchni sporej ilości przedmiotów. Oczywiście to od nas zależeć będzie to, na jaki rodzaj szafek się zdecydujemy.

Co jeszcze przemawia na korzyść kuchni na wymiar?

Każdy dobrze wie, że oświetlenie jest niezwykle istotną kwestią, szczególnie w kuchni. W przypadku mebli na wymiar można zdecydować o tym, gdzie dokładnie mają znaleźć się punkty świetlne i jakiego typu mają one być. Można mieć efektowne i użyteczne oświetlenie. Dokładnie takie, jakiego potrzebujemy.

Jeśli zależy nam na zaaranżowaniu kuchni dokładnie w taki sposób, jak sobie to wymarzyliśmy, to jest to jak najbardziej możliwe do osiągnięcia, decydując się na meble na wymiar. Jest to gwarancja tego, że nasza kuchnia będzie miała indywidualny wygląd i charakter. Mamy pełną dowolność w wyborze wszystkich elementów. Od nas zależy to, jakiego koloru mają być blaty mebli, z jakiego materiału mają one zostać wykonane, jakie wzory mają mieć fronty. Zadecydować można też o rodzaju uchwytów, korpusach szafek i nawet o systemach ich otwierania.