Skip to content Skip to footer

Stołki barowe w kuchni

Dom jest naszą wizytówką i właśnie dlatego tak bardzo zależy nam, żeby wyglądał on estetycznie, a jednocześnie, abyśmy czuli się w środku dobrze i bezpiecznie. Na nasze samopoczucie wpływa zdecydowanie to, jak widzą posiadłość osoby, które nas odwiedzają. Dlatego warto dokładnie zastanowić się nad projektem pod względem naszego otoczenia, krajobrazów, ale także jak duża przestrzeń powinna być wewnątrz.

Wystrój wnętrz i atrakcyjność kuchni

Bardzo ważny jest dobór funkcjonalnych i estetycznych mebli. Nie wyobrażamy sobie raczej salonu bez wygodnej kanapy, na której odpoczniemy po pracy – najlepiej przed telewizorem oglądając mecz ulubionej drużyny lub dobry film. W sypialni z kolei koniecznością jest wygodne łóżko, a w łazience przyda się szafka, na której będziemy mogli położyć wszystkie swoje niezbędne kosmetyki.

Z kolei w kuchni obowiązkiem jest wstawienie stołu i krzeseł. Ich ilość zależy od ilości gości, która nas będzie odwiedzać i od częstotliwości ich wizyt.

Stołki barowe w stylowej kuchni

Popularnością cieszą się obecnie stołki barowe. Są one uniwersalne, ale i estetyczne. W sytuacji, gdy przygotowujemy jedzenie, możemy porozmawiać z naszymi przyjaciółmi, których lepiej słyszymy i widzimy. Dzięki stołkom barowym możemy poczuć większą jedność z naszymi gośćmi.

Krzesła hokery jeszcze niedawno były typowe dla barów, czy pubów, ale dzisiaj stanowią część wystroju atrakcyjnej kuchni. W dodatku warto zadbać o wartościowe dekoracje i obrazy znanych artystów, a nasza kuchnia zostanie zapamiętana na długo.

Jak wybrać odpowiednie krzesła hokery?

Stołek barowy powinien być wygodny. Wpływ na komfort podczas siedzenia ma materiał, z którego zostało wykonane siedziska. Niektóre stołki barowe są drewniane, inne plastikowe, jeszcze inne metalowe. Bardzo ważna jest też jego średnica oraz dodatkowe opcje, takie jak np. możliwość regulacji. Dzięki temu ostatniemu gość jest w stanie dopasować wysokość do swoich preferencji. Zaletą jest prosty montaż – wystarczy w odpowiednim miejscu przykręcić śruby, aby zmienić poziom stołka barowego. Niektóre artykuły posiadają też oparcie, co jest dodatkową zaletą.

Wiele osób zwraca uwagę też na kolory. Najczęściej stołek barowy ma barwę czarną lub białą, choć na rynku dostępne są też i inne. Wybór powinien zależeć od kontrastu w naszej kuchni – jaśniejsza wymaga stonowanych kolorów, a ciemniejsza bardziej ponurych.