Skip to content Skip to footer

Szary papier idealny do pakowania

Szary papier pakowy może przydać się do zabezpieczania produktów, a także do wypełniania luk w kartonach. Na rynku handlowym można zaopatrzyć się w: papier pakowy ekologiczny, makulaturowy oraz biały.

Zastosowanie papieru pakowego na rynku

Papier pakowy oraz makulaturowy, jest to wyrób, który powstał w procesie recyklingu. Papier pakowy biały, dzięki temu, że jest elastyczny oraz miękki, najlepiej nadaje się do owijania glinianych naczyń. Ponadto, papier ten dobrze się sprawdzi przy pakowaniu także szklanych wyrobów, dzięki czemu dobrze chroni je przed wszelkim uszkodzeniem.

Dostępny jest także papier pakowy w pełni biodegradowalny, który to posiada właściwości antystatyczne. Oferowane na rynku szare papiery pakowane są wytrzymałe oraz odporne na różne przedarcia. Poza tym, stanowią idealną ochronę dla, każdego rodzaju przedmiotów.

Rodzaje szarego papieru do pakowania

Szary papier do pakowania można kupić w sklepie stacjonarnym lub za pomocą internetu. W zależności od potrzeby szary papier pakowany dostępny jest o szerokości od osiemdziesięciu do stu dwudziestu dwóch centymetrów. Ponadto, jest on dostępny w rolkach o różnej wadze. Ten rodzaj szarego papieru do pakowania sprzedawany jest także w arkuszach. Do specjalnych zastosowań można użyć gładki papier laminowany, który z jednej strony jest zabezpieczony folią.

Papier ten wykorzystuje się również do owijania różnego rodzaju paczek. Dzięki temu papierowi można je skutecznie zabezpieczyć przed wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami, a poza tym, przed wzrokiem postronnych osób. Jest to bardzo ważne, kiedy dane opakowanie zawiera wartościowe przedmioty, a na nim widnieje opis, który mówi o jego zawartości.

Zastosowanie szarych arkuszy w przemyśle

Szary papier do pakowania sprawdza się także w zastosowaniu przemysłowym oraz magazynowym. Poza tym, jest on używany także w charakterze przekładki pomiędzy warstwami towaru składowanego na paletach, regałach i wypełniania wszelkich dostępnych luk, które znajdują się w opakowaniach zbiorczych.

Chętnie wykorzystują szary papier pakowy lakiernicy w warsztatach samochodowych. Ponadto, jest on mile widziany przez ekipy remontowo-budowlane, które zabezpieczają nim powierzchnie, które są narażone na zarysowanie oraz zachlapanie różnymi produktami takimi jak farba czy tynk.

Opatrzony atestem dopuszczającym do kontaktów z żywnością ten papier do pakowania używany jest także do zawijania różnych artykułów spożywczych, które można kupić w sklepach, hurtowniach spożywczych, a także zakładach garmażeryjnych.