Skip to content Skip to footer

Szybka zmiana wyglądu ścian

Jaki pomysł na pomalowanie ścian najlepiej sprawdzi się w Twoim wnętrzu? Jak zmienić swoje przestrzenie, by nadać im zupełnie nowy, świeży wygląd? Na te pytania szuka odpowiedzi mnóstwo osób, którym zależy na efektownej, niedrogiej metamorfozie ścian. Poniżej więc zamieszczono kilka sprawdzonych propozycji.

Jedna charakterystyczna ściana we wnętrzu

Bardzo często, szczególnie w salonach znaleźć można jedną ścianę pomalowaną na mocniejszy kolor. Trzeba przyznać, że wygląda to naprawdę dobrze, gdy ściana za telewizorem lub ściana przy kominku ma mocniejszy odcień, niż pozostałe.

Jakie kolory sprawdzają się najlepiej w salonie? Warto postawić na fuksję, brąz, butelkową zieleń, szary, a nawet czerń. Trzeba bowiem przyznać, iż do nich bez problemu można dopasować każde meble i dodatki.

Ściana ombre

By uzyskać na ścianach efekt ombre trzeba zatrudnić fachowców, którzy posiadają odpowiedni sprzęt do malowania. Trzeba jednak przyznać, iż ten Pomysł na pomalowanie ścian jest genialny i co najważniejsze, bardzo oryginalny. Bardzo rzadko bowiem spotyka się pomieszczenia, w których ściany subtelnie przechodzą z jednego odcienia w drugi.

Taki efekt jest naprawdę zniewalający, więc warto zastanowić się, by zastosować go w salonie, w sypialni, a nawet w łazience lub w pokoiku dziecięcym. W tym przypadku dobrze postawić na efekt ombre stworzony z kolorów takich jak błękit, zieleń, czerwień, róż i szary.

Paski na ścianach zawsze na topie

Dla tych, którzy cenią klasyczne ściany, nie mogło zabraknąć propozycji ścian w pasy. Są one ponadczasowe i uniwersalne. Ponadto, w każdej chwili można zmienić ich kolor lub stworzyć na ścianie efektowną kratkę.