Skip to content Skip to footer

Twój wymarzony dom – od czego zacząć?

Dla każdego z nas przychodzi w życiu taki moment, gdy należy podjąć decyzję o kupnie lub budowie własnego domu. Stajemy wtedy przed decyzją, kupić czy wybudować własny dom. W tym artykule opisujemy opisujemy ten drugi wariant, czyli budowa. W dalszej części prezentujemy informacje na temat etapu projektowania domu, czyli od czego zacząć projektowanie, gdzie i do kogo zgłosić się w tym celu. Tak więc dzięki temu artykułować będzie Ci łatwiej przejść przez ten nie łatwy przecież etap budowy domu.

Oczywistym jest za to jeden fakt ? zdecydowanie wolimy mieszkać we własnym domu, niż w blokowisku. ¦ciśnięcie dużej grupy mieszkańców na małym obszarze nie sprzyja pozytywnej atmosferze, no i najczęściej nie ma możliwości zrelaksowania się w przydomowym ogródku…

Najlepszy byłby więc zakup lub budowa nowego domu, co przy obecnych cenach mieszkań, czyni ten pomysł zupełnie realnym.

Można kupić dom na rynku wtórnym, jednakże wtedy nie mamy możliwości ukształtowania samodzielnie choćby w części jego architektury ? kupujemy go tak jak stoi.
Alternatywnie można więc rozważyć budowę nowego domu, gdzie będziemy mogli sami zadecydować jak ma wyglądać.

Jak się do tego zabrać? Niewielu z nas jest przecież architektami… a zacząć należy właśnie od projektu. Zostawmy więc ten temat zawodowcom ? projekty domów można obejrzeć w sieci zupełnie za darmo, po czym wybrać te które nas interesują i zapytać o wycenę ich budowy. Wtedy dopiero, gdy już zdecydujemy się na konkretną realizację możemy zakupić projekt, wg którego zostanie zbudowany nasz wymarzony dom.

Betonowe blokowiska budzą niesmak estetyczny, stąd budując dom dobrze nieco rozluźnić swoje spojrzenie i postawić dom z drewna. Domy drewniane są coraz popularniejsze na naszym rynku? właściwie zbudowane będą służyć przez lata, a doznania estetyczne i przyjemność mieszkania w takim miejscu będzie dużo wyższa niż w standardowych murowańcach?. Warto jest także zadbać o dobre oświetlenie domu, które zapewni odpowiedni klimat. żyrandole klasyczne – lampy kemar to idealne rozwiązanie do salonu i do większych pokojów.

Niezależnie od Twojego wyboru ? zacznij od projektu. Siądź z rodziną przed komputerem i wspólnie wybierzcie najlepszy Waszym zdaniem projekt ? ta decyzja to już połowa sukcesu.
Potem pozostaje już tylko załatwienie formalności, budowa i… przeprowadzka!

 Kapsel