Skip to content Skip to footer

Kot w dom-Radość z puszystym futerkiem

Gdy już uporamy się z całym procesem budowy, wykończenia lub remontu domu, często długo trwałym i bardzo męczącym, nie pozostanie nam nic innego jak korzystanie z dobrodziejstw posiadania własnego domu. Aby jeszcze bardziej umilić czas spędzany w domu, możemy zdecydować się na kupno jakiegoś zwierzaka. Dobrym pomysłem jest kupno kota, gdyż nie wymaga on poświęcania mu tak dużej ilości czasu jak w wypadku psa. Kota nie trzeba wyprowadzać na spacery gdyż załatwia on swoje potrzeby w specjalnej wypełnionej piaskiem kuwecie. Posiadanie kota ma także wiele innych zalet, które opisane są w dalszej części artykułu.

Kotek to bardzo miłe, spokoje i warte każdej ceny zwierzątko. Posiadanie kota w starożytności było luksusem, na którego nie wszyscy mogli sobie pozwolić. Kotą oddawano też cześć i odprawiano różne ceremonie ku ich czci.

Kot we współczesnym świecie jest niestety na 3 miejscu wśród popularności. Dla wielu ludzi kot przynosi pecha, dla wielu też ludzi na słowo kot, nachodzą nam myśli, że kot to zwykły szary dachowiec…

Kocięta to małe skarby, które w przyszłości wyprą psy z pierwszego miejsca i to one będą ulubieńcem każdego człowieka.

Osobiście znam osobę która prowadzi hodowlę kotów, jest to miła ciepła osoba kochająca koty ponad wszystko,hodowla kotów syberyjskich – salamandra to dla niej całe życie.
Dla kota zrobi wszystko, ale dla niej to miły cudowny syberyjski (i nie tylko) mruczuś, który siedz w kolanach gdy śpimy, ogrzewa nas Sowim ciepłem.

Koty z rodowodem które można nabyć u Pani Marioli Wojciechowskiej są naprawdę przepiękne, nie mówiąc już o małych, młodych kociętach które dopiero co się narodziły… Posiadając młodego kota potrzebna jest odpowiednia karma dla kota dzięki której kiciuś będzie mógł się prawidłowo rozwijać. Oprócz karmy potrzebne są także odżywki i zabawki dla kota, które niestety nie są tanie.

Jeżeli jesteś samotny to kot syberyjski będzie dla Ciebie idealny, jeżeli nie masz do kogo otworzyć ust do rozmowy kot z rodowodem lub malutki kociaczek będzie idealny.

A może szukasz prezentu dla odpowiedzialnej osoby?
Kot to też idealny prezent, ale osoba której go dajesz musi być odpowiedzialna i zgodzić się na taki mruczący i miły w dotyku prezent.

Przytoczę ci pewną historię, która zdarzyła mi się ok. trzech miesięcy temu…

Trzy miesiące temu mój sąsiad przygarnął kotka z ulicy, taki mały miałczący dachowiec, nie mający domu ani ciepłej osoby która by się nim zajęła.

Kotek szybko się zaaklimatyzował i na trzeci dzień już wiedział gdzie ma się załatwiać, oraz gdzie ma spać.

W dzień chodził po domownikach kamienicy mojej i jeszcze jednej obok, a w nocy kładł się spać do garażu na podwórzu, gdy tylko się otworzyły drzwi którego kolwiek z zamieszkałego w kamienicy mieszkańca kotek „Mruczuś” szybko wślizgnął się do domu i tam wszystcy go zabawiali.

Niestety kotek znalazł pięknego syberyjskiego kotka i od tamtej pory go już nie widziałem.