Skip to content Skip to footer

Zabudowa rur grzewczych – 4 najlepsze sposoby

Wszyscy chcielibyśmy aby nasze domy czy mieszkania prezentowały się nienagannie, a nic tak nie psuje estetyki wnętrza jak, pozbawione jakichkolwiek walorów wizualnych, rury czy kable. W poniższym artykule opowiemy jakie są sposoby na zamaskowanie widocznych elementów instalacji takich jak rury grzewcze. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej – zapraszamy do czytania!

1. Zabudowa rur grzewczych – wykorzystaj maskownice do rur

Rozwiązanie będące w zasięgu ręki każdej osoby pragnącej ukryć biegnące po ścianach rury. Do jego zalet należy prostota montażu oraz bardzo duży wybór różnego typu maskownic na rynku. Nietrudno będzie znaleźć pasujące do naszego wnętrza modele. Co więcej, w razie potrzeby zdjęcie maskownicy nie powinno sprawić nikomu większych problemów.

2. Sposób dla ambitnych – Zabudowa rur grzewczych płytami g-k

Jest to już bardziej skomplikowane przedsięwzięcie, wymagające pewnej dozy doświadczenia i umiejętności. Zaletą zabudowania rur grzewczych przy użyciu płyty kartonowo gipsowej jest estetyczny wygląd i możliwość uzyskania idealnie równej powierzchni.

3. Podejście minimalistyczne – pomaluj rury na kolor ściany

W sytuacji kiedy widok rur grzewczych nie budzi w Tobie silnej niechęci wystarczy ich lekki retusz, polegający na pomalowaniu rur na kolor ściany z nimi sąsiadującej. Ważne by farba była ona odporna na wysokie temperatury.

4. Ukrycie rur za meblami lub zasłonami

Sposób bardzo skuteczny, ograniczony jedynie lokalizacją rur. Jeżeli taka możliwość istnieje można łatwo schować rury przy użyciu wyposażenia wnętrza.