Skip to content Skip to footer

Na co zwrócić uwagę przy zakupie oświetlenie na schody?

Nie wszystkie osoby będące na etapie urządzenia własnego domu zdają sobie sprawę z tego, jak ważną rolę pełni oświetlenie schodów. Nie tylko może być ono wyjątkowo dekoracyjne, ale jego głównym zadaniem jest podwyższenie poziomu bezpieczeństwa osób korzystających ze schodów. Dokładne oświetlenie stopni jest bardzo ważne zwłaszcza w porze nocnej.

Kinkiet schodowy – jaki wybrać?

Każda osoba, która ma za sobą wizytę w sklepie z oświetleniem, z pewnością może powiedzieć, jak szeroki i zróżnicowany panuje tam wybór. Ostatnimi czasy bardzo popularny jest kinkiet schodowy LED, który charakteryzuje się pięknym wyglądem, długą żywotnością, a jednocześnie niskim zużyciem energii.

Kinkiety schodowe LED pozwalają na bajeczne oświetlenie schodów przy jednocześnie niskich rachunkach za energię elektryczną. Wybierając kinkiet schodowy warto pamiętać o tym, by był on dopasowany do stylu, w jakim zostało urządzone pomieszczenie.

Jakie powinno być oświetlenie schodów?

Każda osoba, która wybiera oświetlenie na klatkę schodową, powinna pamiętać o tym, że warto zaplanować je już na etapie budowy domu. Wszystko dlatego, że włączniki i wyłączniki światła powinny być umieszczone zarówno na dole, jak i na górze schodów. Późniejsza przebudowa instalacji elektrycznej może wiązać się z koniecznością kucia w ścianach i z pewnością będzie bardzo kosztowna.

Oświetlenie schodów powinno w miarę możliwości równomiernie oświetlać wszystkie stopnie. Nie może być także zbyt intensywne, by nie oślepiać użytkowników.