Skip to content Skip to footer

Zalety drzwi przesuwnych

Drzwi zewnętrzne to nie tylko drzwi wejściowe do domu, ale także drzwi tarasowe. Co prawda wiodą najcześciej do ogrodu, ale powinny także zabezpieczać przed nieproszonymi gośćmi. Obecnie nie ma z tym większych problemów, ponieważ producenci oferują różne rozwiązania skutecznie zabezpieczające przed włamywaczami.

Eleganckie drzwi przesuwne zewnętrzne

Drzwi przesuwne zewnętrzne stosowane są przede wszystkim jako drzwi tarasowe. Z jednej strony oddzielają wnętrze domu od otoczenia, z drugiej strony stanowią łagodne przejście między przestrzeniami. Możliwe jest to dzięki dużym przeszkleniom. Zupełnie inaczej wygląda ogród widziany przez drzwi tarasowe o szerokości 1,6 m, a zupełnie inaczej przez drzwi panoramiczne o szerokości 3,0 m. Do tego dochodzą dodatkowe przestrzenie szklane mogące sięgać nawet kilkunastu metrów.

Drzwi przesuwne zewnętrzne to nie tylko bardzo wygodny sposób połączenia salonu z tarasem. To także sposób na doświetlenie pomieszczeń i aranżację domu. Dzięki dużym przeszkleniom bryła budynku jest znacznie lżejsza i nowocześniejsza. Ten trend zdecydowanie dominuje obecnie we współczesnych aranżacjach.

Drzwi przesuwne zewnętrzne – aspekty praktyczne

Poza walorami estetycznymi drzwi przesuwne mają także walory praktyczne. Przede wszystkim w porównaniu z drzwiami otwieranymi nie wymagają dodatkowej powierzchni. Skrzydła drzwi otwieranych wymagają zarezerwowania odpowiedniej przestrzeni, na której nie można ustawić mebli, doniczek i innych elementów dekoracyjnych.

W przypadku drzwi przesuwnych poszczególne skrzydła zachodzą wzajemnie na siebie lub są wpuszczane w odpowiednie wnęki w ścianie, nie wymagają rezerwy dodatkowej powierzchni. Ich zaletą jest także możliwość zastosowania różnych rozwiązań przestrzennych. Dzięki zastosowaniu drzwi przesuwnych można otwierać przestrzenie o różnej szerokości, w zależności od pogody i temperatury panującej na zewnątrz. W systemie drzwi przesuwno-uchylnych w przypadku niskich temperatur drzwi można tylko uchylić (podobnie jak okna) zamiast je otwierać w celu przewietrzenia pomieszczenia.

Mimo dużych powierzchni szklanych nie ma problemu z ich myciem. W takich dużych drzwiach stosuje się samoczyszczące nie wymagające mycia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm