Skip to content Skip to footer

Aranżacje kuchni z użyciem geometrycznych wzorów na ścianach

Projektując nowoczesne kuchnie, warto wprowadzić element powtarzający się w całym domu. Może być to akcent kolorystyczny lub wzór o wyrazistym rysunku. W ten sposób można zbudować wnętrza odzwierciedlające właściciela.

Płytki przestrzenne w kuchni

Obecnie odchodzi się od płaskich powierzchni w kuchniach. Ściany wykończone w taki sposób są nieatrakcyjne, a dodatkowo nie wnoszą nic nowego do wnętrza. Na zabudowę przestrzeni pomiędzy szafkami w kuchni doskonale nadają się kafelki 3d. Wykonane z ceramiki lub tworzyw sztucznych są łatwe w utrzymaniu czystości. Kolorystyka pozwala na dopasowanie ich do różnych zestawów mebli kuchennych. Od indywidualnych gustów zależy czy będą to akcenty kontrastujące, czy płytki 3d do kuchni będą miały podobny kolor jak fronty mebli.

To również prosty sposób, aby zabezpieczyć ściany przed zabrudzeniami i uszkodzeniami podczas używania kuchni przez mieszkańców. Jeżeli szukamy lekkich i prostych rozwiązań wygodnych w montażu, warto wybrać płytki pcv na ścianę.

Połączenie struktury i odpowiedniego oświetlenia

Wykorzystując przestrzenne kafelki 3d, można ich dekoracyjny charakter podkreślić odpowiednim oświetleniem. Decydującą rolę odgrywa kolor światła oraz kierunek, z jakiego będzie ono padać. Nawet na jednolite płytki pcv na ścianę będą różnie wyglądały w dzień i wieczorem. W taki sposób uzyskamy kilka aranżacji bez konieczności wymiany mebli i płytek.

Płytki 3d do kuchni mogą być ułożone na całej powierzchni ściany lub tylko w wybranych częściach pomieszczenia. Zależy to od wielkości kuchni i ilości wyposażenia. Dotyczy to również mocy oświetlenia. Główne źródło światła, czyli lampy sufitowe może być uzupełniane o oświetlenie LED montowane w ścianach lub jako listwy dekoracyjne.

Oprawki są dostosowane do montażu pomiędzy płytkami 3d tak, aby nie przeszkadzały w ich czyszczenie. Takie lampy nie nagrzewają się, więc mogą być montowane za płytkami pcv na ścianę.

Łączenie materiałów

Klasyczne płytki ceramiczne można swobodnie łączyć z innymi materiami, tworząc nowoczesne kompozycje.
Dobrze w tej roli sprawdza się metal oraz szkło. Używane wzory przestrzenne dostarczane przez producentów płytek, istnieje możliwość podkreślenia dekoracyjnych elementów, jakie zawierają meble kuchenna. W tym wypadku chodzi o uchwyty lub przetłoczenia na frontach szafek. Ważne jest, aby nie wprowadzać dużej ilości kolorów, bo może to wizualnie pomniejszyć kuchnie. Lepiej zastosować duże i jednolite płytki o ciekawej fakturze lub wzorze przyciągającym uwagę. Płytki 3d do kuchni są pod tym względem wyborem uniwersalnym.