Skip to content Skip to footer

Frytownica gastronomiczna do domu

Któż z nas nie lubi frytek? Na to pytanie zapewne mało padnie negatywnych odpowiedzi. Większość z nas kocha frytki albo chociaż ma domowników, którzy je lubią. Jednak wiadomo – frytki mrożone już nie są tak pyszne, a te w restauracjach dość drogie i niezdrowe. Jak zatem w domu zrobić zdrowe frytki?

Frytownice gastronomiczne do domu

Oczywiście za pomocą profesjonalnej frytownicy gastronomicznej. Standardowo służą one raczej restauracjom, jednak przecież nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy kupili także taką do domu. Warto w tym momencie zaznaczyć, że taka frytownica gastronomiczna to idealny sposób na zdrowe, tanie i smaczne frytki!

Oczywiście zakup frytownicy wiąże się z pewnym kosztem – jednak do 500 zł możemy już kupić zazwyczaj naprawdę dobre urządzenie. Znajdziemy także spokojnie dużo tańsze modele. Współczesne frytownice gastronomiczne umożliwiają także przyrządzenie frytek na małej ilości oleju oraz usmażenie innych rzeczy jak krewetek, mięs czy innych warzyw. Mamy pewność zatem, że nasze frytki mają mało oleju, nie jest to nieświeży olej i na pewno są z ziemniaków!

Jak wybrać frytownice gastronomiczne do domu?

Co powinno się dla nas liczyć podczas wyboru najlepszej frytownicy gastronomicznej? Otóż przede wszystkim pojemność. Do użytku domowego standardowo wystarczają małe frytownice o pojemności średnio 3 L. Ważna jest także moc tak, abyśmy długo na posiłek nie czekali. Z drugiej jednak strony nie potrzebujemy też frytownic o mocy 2400 W.

Aby nasze frytki były zdrowe, warto jeszcze rozważyć zużycie oleju. Oczywistym jest, że im ono będzie mniejsze, tym lepiej dla naszego zdrowia. Pamiętajmy także, żeby zafundować sobie możliwość przyrządzenia we frytownicy gastronomicznej także i innych potraw.

Opinie i komentarze o frytownicach gastronomicznych

Jak jednak z każdym urządzeniem to bywa, również i frytownice gastronomiczne czasami się psują. Nam oczywiście zależy na wyborze takiego modelu, który wytrzyma długie lata. Skąd jednak mamy wiedzieć, która frytownica będzie najdoskonalsza? W końcu każdy producent wychwala swój produkt.

Otóż warto zapoznać się z komentarzami i opiniami innych użytkowników oraz różnymi rankingami czy blogami, na których ludzie testują dane frytownice.

Frytownice gastronomiczne znaleźć można w sklepie Gastrosilesia