Skip to content Skip to footer

Funkcjonalne oświetlenie pokojowe

Lampy pokojowe to już nie tylko oświetlenie sufitowe, to także wiele innych ciekawych rozwiązań, które nie tylko doświetlą ciemne zakamarki, a także na przykład podzielą salon na strefy. Dobrze oświetlone pomieszczenie przekłada się również na nasze lepsze samopoczucie, więc powinniśmy zdecydowanie przyłożyć się do jego wyboru.

Lampy pokojowe – nowoczesne i klasyczne rozwiązania

Do salonu, sypialni czy kuchni sprawdzą się zupełnie inne rozwiązania. Jeśli chodzi o lampę pokojową, to przede wszystkim w pierwszej kolejności decydujemy się na oświetlenie sufitowe. Zdecydowanie może ono mieć bardzo różne formy, ale zazwyczaj jest to lampa sufitowa, efektowny żyrandol lub modne ostatnio długie, zwisające lampy. Jej wygląd powinien współgrać ze stylem całego pomieszczenia, ale pamiętajmy również o tym, że powinna dawać dobrej jakości światło.

Innym wariantem są żyrandole i kinkiety, które uzupełniają światło główne. Z pomocą efektownych kinkietów łatwo doświetlić kąty i inne ciemne miejsca lub, np. naszą biblioteczkę lub komodę z wiszącymi nad nią fotografiami. Kinkiety powinny z żyrandolami stanowić spójną całość. W asortymencie sklepu znajdziemy zarówno wiele nowoczesnych i industrialnych fasonów, jak i klasyczne oraz uniwersalne rozwiązania.

Oświetlenie pokojowe stojące

Uzupełnieniem każdego salonu czy innego pokoju są piękne i ciekawe lampy stojące. Są również bardzo praktyczne, ponieważ dzięki nim doświetlimy stolik, biurko czy nasz ulubiony fotel, na którym zazwyczaj czytamy książki lub oglądamy telewizję. Lampa stojąca na biurku czy przy fotelu zdecydowanie pomoże również zmęczonym oczom.

Oświetlenie pokojowe w formie stojących lamp to bardzo szeroki wybór różnorodnych fasonów oraz stylów. Znajdą się tutaj nowoczesne i industrialne lampy, ekologiczne, np. wykonane z materiałów z recyklingu czy papieru, w stylu glamour czy retro. Wykonuje się je zazwyczaj z takich tworzyw jak metal, szkło czy tworzywa sztuczne.

Jakie jeszcze inne rozwiązania na oświetlenie pokojowe

Lampy sufitowe, stojące, żyrandole i kinkiety to nie jedyne propozycje. Znajdą się tutaj również takie rozwiązania jak reflektory i spoty, systemy szynowe, lampy naścienne oraz wiele innych rodzajów oświetlenia, które wpiszą się w każdy preferowany styl.