Skip to content Skip to footer

Jak dobrać rozmiar narzuty na łóżko?

Należy mieć świadomość, że stylowa i piękna narzuta na łóżko jest w stanie odmienić aranżację praktycznie całej sypialni. Nie można zapomnieć, że wspomniany produkt jest także niezwykle funkcjonalnym dodatkiem. Jak dopasować rozmiar narzuty na łóżko?

Narzuta założona pod materac

Osoby, które chciałyby, aby narzuta okrywała pościel, a także chroniła przed ewentualnym kurzem, powinny zdecydować się na założenie jej pod materac. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że takie rozwiązanie stosowane jest również w sytuacjach, gdy użytkownicy nie chcą zakrywać całego łóżka.

Rekomendowane jest w pierwszej kolejności bardzo dokładne zmierzenie wymiarów materaca. Należy poznać jego grubość, szerokość i długość. W przypadku, gdy dany mebel będzie zabudowany przy nogach i wezgłowiu, zalecane jest postawienie na długość narzuty, która będzie odpowiadała długości materaca. Do szerokości trzeba natomiast dodać dwukrotność wysokości.

Narzuta sięgająca podłogi

Warto wiedzieć, że z roku na rok coraz większa liczba osób jest zainteresowanych, by narzuta zakrywała całe łóżko, a także swobodnie opadała na podłogę. Należy mieć świadomość, że nowoczesny produkt może być piękną dekoracją całej sypialni.

Konieczne jest zmierzenie szerokości, długości i wysokości danego łóżka razem z materacem. W ten sposób całość będzie prezentowała się estetycznie. Nie można zapomnieć o zmierzeniu odległości od podłogi do końca materaca. Nie jest bowiem zalecane, by narzuta dotykała podłogi. Powinna znajdować się nad nią.

Jak mierzyć rozmiar narzuty na łóżko?

Należy mieć świadomość, że idealny rozmiar narzuty dla łóżka o wymiarach 90cm x 170cm x 40 cm, powinien wynosić 170cm x 210cm. Jak zostało już wspomniane wcześniej do szerokości narzuty należy dodać dwukrotność wysokości. Z kolei do długości wystarczy dodać wysokość tylko raz. Jak wiadomo narzuta od strony głowy przeważnie nie będzie opadała na podłogę.

Oczywiście nie ma przeciwwskazań, by długość narzuty była większa od wyników dokonanych pomiarów. Należy pamiętać, że pościel ułożona na łóżku może dodać kilku centymetrów. Dobranie najbardziej odpowiedniej narzuty jest zdecydowanie prostszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Warto dokonać wyboru właściwie.

Narzuty na łóżko znajdziesz w ofercie Vege Home.