Skip to content Skip to footer

Idealne brodziki prysznicowe

Nowy dom, a w nim nowa, piękna łazienka? Albo generalny remont starej? To duże wyzwanie, ale wymarzony efekt może wynagrodzić wszystko. Decydując się na prysznic zamiast wanny, należy wybrać odpowiedni brodzik, który spełni wszystkie wymagania i dopasuje się do wnętrza.

Zalety brodzików prysznicowych

Jeżeli chodzi o efekty wizualne, dopasują się one do każdego wnętrza. Będą ładnie wyglądać w małych pomieszczeniach oraz przestronnych łazienkach. Dodatkowo na małych powierzchniach pozwolą zagospodarować pomieszczenie tak, by zmieściło się w nim jak najwięcej potrzebnych elementów. Pozwolą na szybkie odświeżenie po ciężkim dniu i przyczynią się do zmniejszenia zużytej wody. Jest to ważne pod względem ochrony środowiska i zawartości naszych portfeli.

Idealne brodziki dla każdego

Decydując się na brodziki do kabiny prysznicowej, na początku warto zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Do najpopularniejszych należą akrylowe. Modele wykonane z tego materiału są lekkie i posiadają nieporowatą powierzchnię, która zapewni komfort podczas kąpieli oraz pozwoli na szybkę wyczyszczenie brodzika. Dodatkowym atutem będzie fakt, iż są wytrzymałe i można je kupić atrakcyjnych cenach.

Kolejnym popularnym materiałem jest konglomerat – materiał o gładkiej powierzchni, który bez trudu można wyczyścić. Poza tym modele brodzików wykonane z tego materiału występują wraz z matą antypoślizgową. Wybierane są również ze względu na fakt, iż występują w wielu kolorach, dzięki czemu wpasują się w wiele wnętrz.Do mniej popularnych należą Brodziki do kabiny prysznicowej wykonane z ceramiki. Są one dużo cięższe od pozostałych dwóch, ale charakteryzują się bardzo dobrą wytrzymałością i odpornością na zarysowania. Na taki wybór decydują się osoby, które chcą, aby armatura łazienkowa służyła im przez lata. Na końcu warto wspomnieć o modelach, które cieszą się dużo mniejszą popularnością. Są nimi brodziki stalowe pokryte emalią, dużo lżejsze niż te wykonane z ceramiki, ale równie odporne na powstawanie rys. Przemawia za nimi fakt, że są stosunkowo tanie.