Skip to content Skip to footer

Wybór klasy cieplnej kołdry

Kołdry w obecnych czasach to dość zróżnicowane produkty, które mogą się między sobą różnić na przykład klasą cieplną. Dlatego warto dowiedzieć się nieco więcej na temat ich odpowiedniego wyboru.

Kołdra lekka

Wśród różnych rodzajów kołder można w szczególności wyróżnić lekkie modele. Tego rodzaju produkty są dość cienkie, dlatego idealnie sprawdzą się podczas lata oraz innych ciepłych dni w ciągu roku, gdy na zewnątrz panują dość wysokie temperatury. Produkt tego rodzaju to również doskonała kołdra hipoalergiczna, która z powodzeniem może być użytkowana przez wszystkie osoby, które zmagają się z alergią. Oprócz tego mogą ją również wykorzystywać osoby, które źle się czują podczas spania pod grubymi warstwami.

Kołdra całoroczna

Lekkie kołdry całoroczne również będą doskonały wyborem w wielu przypadkach. Z powodzeniem mogą być one użytkowane przez cały rok, zarówno podczas sezonu letniego, jak i zimowego. Kołdry całoroczne tego rodzaju charakteryzują się wyjątkowo wysokim poziomem uniwersalności, dlatego są tak chętnie wybierane. Są one stworzone z materiałów o wysokich parametrach jakościowych, co stanowi gwarancję wyboru dobrego produktu, który na pewno spowoduje odczucie komfortu na odpowiednio wysokim poziomie.

Kołdra zimowa

Kołdra hipoalergiczna z powodzeniem może również występować w wersji zimowej i będzie to doskonały wybór dla wielu osób, które na co dzień zmagają się z licznymi alergiami. Kołdry hipoalergiczne są tworzone ze specjalnych materiałów, dzięki którym możliwe jest zmniejszenie odczuwania niekorzystnych objawów alergii. Oprócz tego kołdry zimowe są dość grube i ciepłe, dlatego bez wątpienia zapewnią odpowiedni komfort termiczny każdej osobie, która będzie pod nimi spała.

Kołdra podwójna

Lekkie kołdry całoroczne mogą być również stworzone w podwójnej wersji. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które na pewno idealnie sprawdzi się wśród osób, które nie mają wystarczającej ilości miejsca na przechowywanie kilku produktów. Kołdry podwójne najczęściej składają się z dwóch warstw. Jedna z nich jest cieńsza i można jej używać podczas lata. Grubszą część można używać w trakcie wiosny oraz jesieni. Oprócz tego można również połączyć obie warstwy i takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się podczas najzimniejszej części roku, czyli zimy.