Skip to content Skip to footer

Ile kosztuje remont?

Remont, dla wielu ludzi, oznacza stres, nieprzespane noce i ogromne wydatki. Niestety, każde mieszkanie lub dom trzeba kiedyś wyremontować. Ważne jest, z jakim nastawieniem i planem się do tego podejdzie. Mając odpowiednie przygotowanie, każdy remont jest do przeżycia.

Wybór ekipy

Nie każdy potrafi kłaść płytki czy malować ściany, dlatego dobrze jest wtedy zatrudnić fachowców. Najlepsze ekipy mają długie terminy, ale warto jest poczekać i wiedzieć, że remont będzie zrobiony prawidło, niż wybrać najtańszą, od ręki, a potem żałować. Idealnie jest jeśli firma budowlana wykonuje usługi kompleksowo.

Najlepiej jest szukać ekipy z polecenia. W branży budowlanej zadowoleni klienci są najlepszą reklamą. Umawiając się z fachowcami, dobrze jest przygotować wycenę remontu. Dzięki niej, będziemy mieli ogólny zarys kosztów. Oczywiście, mogą one się zmienić w trakcie. Czasami zdarzają się nagłe sytuacje, ale wycena remontu również przewiduje takie okazje.

Remont krok po kroku

Wycena remontu to jedno, ale tak samo ważny jest harmonogram. Obejmuje on kolejność wykonywanych prac. Przy remoncie jest wystarczająco dużo chaosu i bałaganu, a taki harmonogram pozwala wszystko w miarę uporządkować.

W zależności od tego, w jakim stanie jest mieszkanie, będzie wymagało różnych prac. Kompleksowy remont obejmuje wymianę wszystkich instalacji, czasami przesunięcia i wyrównania ścian, wykonania wylewek podłogowych, wymianę okien i drzwi, W kolejnych etapach ma miejsce malowanie, tapetowanie, układanie paneli, montaż armatury, a na końcu dekorowanie wnętrz. Jest to najprzyjemniejsza część i z reguły oznacza, że remont dobiega końca.

Wydatki

Przystępując do remontu, trzeba się liczyć z dużym wydatkiem. Czasami wycena remontu może przyprawić o ból głowy, W internecie nie brakuje portali i grup, na których znajdziemy wiele porad jak zrobić remont samemu. Oczywiście, nie do wszystkiego trzeba zatrudniać ekipę, ale prace, o których nie mamy pojęcia, lepiej jest zlecić. Takim oszczędnym podejściem możemy sobie zaszkodzić.

Wyceniając remont, można założyć, że te najprostsze prace wykonamy sami, ale jeśli nigdy nie układaliśmy płytek w łazience to lepiej nie eksperymentujmy, bo później zapłacimy podwójne: raz za skucie tego, co już zostało położone, a potem za nowe płytki i koszty usługi.

Racjonalne podejście, kosztorys i plan pozwolą przejść przez remont w miarę sprawnie. Dobrze wykonany nie będzie wymagał poprawek na najbliższym czasie, a my będziemy się cieszyć pięknym mieszkaniem przez lata.