Skip to content Skip to footer

Taborety kuchenne – co decyduje o ich wygodzie i funkcjonalności

Wszyscy na pewno spotkaliśmy się nie raz w cztery oczy z taboretem. To wygodne i zgrabne siedzisko jest niezbędnym wyposażeniem niejednej kuchni, które często bywa podkradane dla zupełnie innego celu, np. jako wygodnego stolika nocnego. Dlaczego kuchnie tak polubiły stołki? Głównie dlatego, że są wygodne i zajmują mało miejsca.

Taborety kuchenne – na jakie się zdecydować?

Zdecydowane dobierzmy je w taki sposób, aby pasowały do pozostałych mebli i sprzętów w naszej kuchni. Dostępne są w różnorodnych kształtach, kolorach oraz wykonane są z różnych rodzajów materiałów. Jednymi z najbardziej popularnych są te wykonane z drewna. Mogą także być połączone z innym materiałem, np. metalem. Metalowe nóżki oraz drewniane siedzisko to zdecydowanie wygodny i elegancki design do naszej kuchni. Nie mniej elegancko prezentują się także te, które siedzisko mają wykończone skórą. Do nowoczesnych wnętrz można wybrać stołki wykonane z lekkiego tworzywa sztucznego o oryginalnej kolorystyce. Na większość z nich możemy także nałożyć miękkie i bardzo wygodne siedziska materiałowe, które można skomponować z kolorem mebli lub innych dodatków kuchennych.

Stabilne i bezpieczne, czyli ile nóżek powinien posiadać stołek

Taborety kuchenne mogą pod tym względem znacznie się różnić. Znajdziemy takie na dwóch, trzech, czterech, a nawet jednej nóżce. Ilość nóżek oczywiście nie świadczy o ich stabilności czy raczej wywrotności. Jeśli jednak na taboretach będą zasiadać dzieci lub osoby starsze, to warto osobiście przetestować ich bezpieczeństwo pod tym względem. Jedno jest w tej kwestii pewne – ilość nóżek zdecydowanie ma wpływ na ich wygląd – pod tym względem trafimy na stołki, które czasem wcale nie muszą ich przypominać. Dlatego też zdarza się, że mogą być potem wykorzystywane w zupełnie innym celu.

Dlaczego to tak funkcjonalne sprzęty?

Niezwykły design niektórych taboretów kuchennych sprawia, że służą w zupełnie innym celu, np. jako stylowy kwietnik lub mały stolik wprost pod filiżankę z kawą. W małych mieszkaniach to bardzo częste i praktyczne rozwiązanie. Zdarza się na stołkach nawet zjadać obiad, a wieczorem traktować je jako wygodny stolik nocny. Ich praktyczność i funkcjonalność tak naprawdę nie zna granic, dlatego to jedne z obowiązkowych pozycji w naszej kuchni.