Skip to content Skip to footer

Jak działa sauna ir?

Sauna infrared (sauna ir), czyli sauna na podczerwień doskonale zda egzamin w przypadku osób, które cierpią na różnego rodzaju bóle kręgosłupa, dyskopatie czy chorobę zwyrodnieniową stawów. Kto jeszcze powinien korzystać ze wspomnianej sauny ir?

Jak działa sauna infrared?

Warto wiedzieć, że pojedyncza sesja w saunie ir w zdecydowanej większości przypadków trwa pół godziny. Rekomendowane jest powtarzanie zabiegu maksymalnie trzy razy w tygodniu. Ponadto dla najlepszego możliwego rezultatu leczniczego poleca się korzystać z kilku sesji w identycznym odstępie czasu. Nie są wtedy konieczne specjalne przygotowania. Do sauny bowiem wchodzi się w samym ręczniku bez klapek.

Należy również zaznaczyć, że przed seansem w saunie warto się umyć. Nie jest zalecane, by na ciele znajdowały się pozostałości po różnego rodzaju balsamach czy kremach. W ten sposób nie tylko będzie bardzo szybko dochodziło do rozszerzenia porów, ale również skóra będzie mogła oddychać naturalnie. Warto także wiedzieć, aby po zakończonym seansie bardzo dokładnie się wytrzeć. Z kolei już po kilku minutach, gdy pory będą się zamykały, rekomendowane jest schłodzenie ciała lekkim prysznicem.

Jak reaguje organizm w trakcie pobytu w saunie infrared?

Trzeba zdawać sobie sprawę, że pod oddziaływaniem ciepła naczynia krwionośne będą ulegały rozszerzeniu. Nie tylko wzrośnie tętno, ale również rozpocznie się bardzo intensywne pocenie tak samo, jak w przypadku wysiłku fizycznego.

W ten sposób nie tylko dojdzie do spalania kalorii, ale również będą usuwane toksyny z organizmu. W rezultacie przyczyni się to do zdecydowanie bardziej efektywnej pracy układu immunologicznego.

Jaki wpływ na samopoczucie ma sauna ir?

Warto wiedzieć, że seanse w saunie ir bardzo pozytywnie oddziałują na psychikę. Doskonale zdadzą również egzamin w przypadku odczuwalnego przemęczenia czy przewlekłego stresu. Koniecznie należy zaznaczyć, że dobroczynny wpływ podczerwieni powoduje, że organizm zarówno rozgrzewa się, jak i napięte mięśnie będą ulegały rozluźnieniu.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że osoby korzystające z sauny it już po zaledwie kilku minutach nie tylko będą odczuwały odprężenie całego ciała. Półgodzinny seans nie tylko koi nerwy, ale również znacznie redukuje poziom stresu.

Saunę IR znajdziesz w ofercie Megiw