Skip to content Skip to footer

Pościel z flaneli

Komfort i higiena snu są jednym z czynników, które prowadzą do relaksu i prawdziwego odpoczynku. Wystarczy, że wystąpi jeden czynnik przeszkadzający i ilość snu głębokiego, a więc tego w którym się wypoczywa, może zostać sprowadzona do minimum. Konsekwencje to ciągłe osłabienie i zmęczenie. Warto zatem wybierać pościel, która odpowiada potrzebom naszego organizmu.

Jaka pościel?

Rynek jest aktualnie bardzo bogaty w różne pościele. Niełatwo wybrać tą, która będzie najwygodniejsza i spełni inne wymagania. Posciel flanelowa bawełniana ma ogromną ilość zalet, jednak dla niektórych jest zbyt masywna. Dlatego tak ważny jest dobór pościeli do organizmu i jego potrzeb. Najpopularniejsza jest wspomniana wyżej posciel flanelowa bawełniana, jednak na rynku odnaleźć można pościele wykonane z miękkiej i lekkiej satyny, materiału bawełnianego tkanego splotem prostym, niektórzy wybierają pościele wykonane z polaru czy poliestru.

Część ludzi nie zwraca uwagi na walory użytkowe, zajmując się jedynie wizualną stroną doboru pościeli. Innymi słowy najistotniejszy jest jej wygląd, a to jak się pod nią śpi ma znaczenie drugorzędne. Jest to nieco przesadzone, ponieważ na rynku jest tyle wzorców i kolorów pościeli, że z każdego materiału można odnaleźć atrakcyjny wzór. Czy to przyjemna flanela, czy chłodna, śliska satyna, pościel ma być przede wszystkim funkcjonalna i podnosić komfort snu.

Zalety, jakie ma posciel flanelowa bawełniana

Pościel flanelowa ma przewagę nad innymi – wykonana z naturalnej bawełny jest po pierwsze wytrzymalsza, jak i bardziej ekologiczna od innych alternatyw. Pościel tego typu charakteryzuje się dobrym odprowadzeniem wilgoci przy jednoczesnej doskonałej regulacji termicznej śpiącej osoby. Flanela jest wyjątkowo przyjemnym materiałem – jednocześnie gładkim i mięsistym. Powoduje to, że nie ślizga się jak satyna ale jednocześnie daje odczucie miękkości. Kolejną zaletą, szczególnie istotną dla osób, które w ciągu dnia składają pościel do pojemnika jest to, że flanela nie mnie się zbyt szybko oraz jest łatwa w zachowaniu czystości. Można prać ją w wysokiej temperaturze i prasować – pomaga to unicestwić ewentualne drobnoustroje. Flanela wykonana z bawełny jest jednym z lepszych materiałów stosowanych w produkcji pościeli.

Pościel flanelowa bawełniana znajdziesz w ofercie Vege Home