Skip to content Skip to footer

Jak wybrać lampy do mieszkania?

Wybranie lampy do mieszkania nie jest łatwym zadaniem. Trzeba zwracać całkiem dużo uwagi na jej wygląd oraz na sposób działania. Chodzi przecież o to, by lampa działała sprawnie i dawała odpowiednie światło. Jak wybrać lampę? Na co zwracać uwagę, by nie popełnić błędu?

Rodzaj lampy

Na początek należy wybrać odpowiedni rodzaj lampy. Możemy wyróżnić lampki stojące, sufitowe i kinkiety, które zawiesza się na ścianach. Wszystkie one bardzo dobrze sprawdzają się w mieszkaniach i można używać ich naprzemiennie. Ich ofertę można znaleźć na https://lampykemar.pl/.Najczęściej wybierane są lampy sufitowe. Ich zaletą jest to, że mogą skutecznie oświetlić całe pomieszczenie – nawet przy jego narożnikach. Dają sporo światła i są praktyczne. Lampy stojące i kinkiety zdecydowanie lepiej sprawdzają się w przypadku miejsc, w których potrzebne jest mniejsze, ale punktowe oświetlenie np. przy fotelu czy biurku.

Kształt klosza

W przypadku lamp ogromne znaczenie ma kształt klosza. Niemal każda lampa jest w niego wyposażona i to właśnie on jest dobrze widoczny i wpływa na dopasowanie tego elementu do wnętrza. Przed zakupem konkretnego modelu z https://lampykemar.pl/ trzeba spokojnie się zastanowić nad tym, co będzie najbardziej pasowało.Dobrym pomysłem może być poszukanie w swojej aranżacji elementów, które są powtarzalne. Przykładowo – jeśli w mieszkaniu znajdują się obrazy przedstawiające figury w kształcie trójkąta, to także klosze lamp powinny być trójkątne. Dzięki temu aranżacja jest spójna.

Liczba żarówek

Bardzo istotna jest liczba żarówek zamontowanych w lampie. Często nazywa się ją liczbą punktów świetlnych. Im jest ich więcej, tym więcej światła będzie dawała lampa. Z tego powodu w pomieszczeniach o dużej powierzchni najczęściej zaleca się wykorzystywanie lamp, które mają przynajmniej trzy niezależne żarówki. Dzięki temu można każdą ustawić tak, by światło docierało w różne strony.Jeśli chcesz, by w pomieszczeniu panował lekki półmrok np. w sypialni, to możesz po prostu zdecydować się na lampę z jedną żarówką o ciepłym, żółtym świetle. Klosz powinien być dość zamknięty albo wykonany z materiału, który tylko w niewielkim stopniu przepuszcza światło. Dzięki temu efekt będzie zadowalający.