Skip to content Skip to footer

Jak wybrać nowoczesne lampy do mieszkania?

Lampy to jeden z najważniejszych elementów wykończeniowych w każdym mieszkaniu. Pełnią podwójną rolę: powinny dobrze oświetlać przestrzeń, gwarantując tym samym komfortowe warunki do życia, jednocześnie jednak stanowią też element dekoracyjny. Te dwie funkcje z łatwością można pogodzić, wybierając dobrej jakości lampy stylistycznie dopasowane do charakteru pomieszczenia. W przypadku wnętrz współczesnych idealne będą lampy nowoczesne. Jakie są ich cechy charakterystyczne? Jak wybrać i gdzie kupić nowoczesne oświetlenie do domu?

Nowoczesne lampy – jakie modele oferują sklepy?

Które oferowane przez sklepy lampy będą pasowały do mieszkań urządzonych w nowoczesnej estetyce? Istnieje kilka kryteriów, które pomogą w wyborze odpowiedniego oświetlenia. Lampy orzeł są łatwe do rozpoznania przede wszystkim ze względu na swój kształt. Zazwyczaj mają proste, geometryczne kształty, a element ozdobne ograniczone są w nich do minimum. Jeśli chodzi o nowoczesne oświetlenie, wiele lamp ma wręcz minimalistyczną estetykę: modne są skrajnie oszczędne plafony, lampy-kule, a ostatnio coraz częściej również podwieszane żarówki z widocznym okablowaniem. Inna ważna kwestia to materiał wykonania. Nowoczesne lampy to zazwyczaj szkło, metal, aluminium. Jeśli chodzi o kolorystykę, widoczne są dwa trendy. Jedni stawiają na stonowaną kolorystykę, a więc biały, srebro i czerń. Inni wręcz przeciwnie – chcą, by lampy natychmiast przyciągały uwagę swoim kolorem. We wnętrzach nowoczesnych często pojawiają się intensywne barwy, takie jak czerwony, niebieski czy zielony. W nowoczesnych mieszkaniach ważna jest też odpowiednia ilość punktów oświetleniowych. Nie ogranicza się oświetlenia do lampy sufitowej, a stosuje również lampy stojące, lampki na stolik czy szafkę, a także oświetlenie punktowe, np. nad blatem w kuchni.

Gdzie kupić nowoczesne lampy do mieszkania?

Gdzie szukać idealnych lamp w stylu nowoczesnym? Najlepiej nie podejmować pochopnej decyzji i zacząć od dokładnego przejrzenia asortymentu różnych sklepów – i tych stacjonarnych, i działających online. Warte uwagi są także mniejsze butiki z wyposażeniem do mieszkania oraz sklepy specjalizujące się w oświetleniu do domów i mieszkań. Wiele z nich oferuje modne lampy w oryginalnej stylistyce, które świetnie sprawdzą się w podwójnej roli: będą nie tylko źródłem światła, ale również jedyną w swoim rodzaju dekoracją do mieszkania. Przyciągną uwagę i pomogą stworzyć w mieszkaniu przytulną atmosferę. Dzięki nim pomieszczenia nabiorą charakteru i stylu. Będą dobrze oświetlone, przyjemne dla oka i zachwycą nowoczesną, współczesną estetyką.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z