Skip to content Skip to footer

Jak wybrać oświetlenie wewnętrzne, które rozświetli przedpokój?

Przedpokój często jest bardzo trudnym miejscem do aranżacji. Długi i wąski wymaga nie lada umiejętności aranżacyjnych, by stał się miejscem eleganckim. Jak przy pomocy oświetlenia wewnętrznego stworzyć gustowne wnętrze?

Jak wybrać idealny żyrandol?

Wybór światła górnego nie jest łatwy. W długim przedpokoju trzeba tak dobrać światło górne, by doświetlało każdy kąt pomieszczenia.

Ciekawym pomysłem na oświetlenie wewnętrzne przedpokoju jest zastosowanie plafonów. Są to płaskie lampy, które wiszą blisko sufitu. Dzięki temu sprawdzą się w mieszkaniach, które nie są wysokie. Żyrandol, który nie przylega do sufitu, optycznie zmniejszałby korytarz.

Wykorzystując plafony, by oświetlić hol, warto wybrać kilka identycznych lamp i stworzyć z nich podłużną kompozycję. Tak rozmieszczone lampy pozwolą stworzyć kompozycje jedyną w swoim rodzaju.

Do przedpokoju w nowoczesnym stylu idealne będą proste lampy LED w futurystycznych kształtach. W korytarzu w stylu glamour sprawdzi się żyrandol z kryształowymi kwiatami, a do wnętrza skandynawskiego proste lampy w metalowych kloszach.

Jak doświetlić korytarz?

Wybierając oświetlenie wewnętrzne warto pamiętać o kinkietach oraz lampach stołowych. Również w przedpokoju mogą stać się one niebanalnym uzupełnieniem wystroju oraz dodatkowym źródłem światła.

Kinkiety warto rozmieścić symetrycznie po obu stronach lustra. Dzięki temu doświetlimy długi przedpokój, ale również zyskamy wygodne miejsce, w którym można przygotować się do wyjścia. Warto pamiętać, że w długim korytarzu idealne będą włączniki schodowe, które pozwolą zgasić i zapalić kinkiety w każdym końcu korytarza. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, a wręcz niezbędne, gdy w domu są małe dzieci, dla których przejście ciemnego przedpokoju może stać się prawdziwym wyzwaniem.

W korytarzu, który jest na tyle szeroki, by ustawić w nim konsolę pod lustrem można również wykorzystać lampy stołowe. Jest to nie tylko dodatkowe źródło światła, ale również element dekoracyjny, który podkreśli niecodzienny charakter wnętrza.