Skip to content Skip to footer

Jak wybrać rodzaj wypełnienia w kołdrze?

Z całą pewnością można stwierdzić, że kołdra jest istotnym elementem podczas nocnego wypoczynku. Wiele osób zastanawia się, jak w odpowiedni sposób dopasować rodzaj wypełnienia w kołdrze. Warto się tego dowiedzieć oraz wybrać najlepsze rozwiązanie.

Kołdry z puchu

Wśród najbardziej popularnych rodzajów kołder można przede wszystkim wymienić kołdry z puchu. Są one bardzo chętnie wybierane przez wiele osób w różnym wieku i o różnych preferencjach. Kołdry z puchu są stosunkowo lekkie. Oprócz tego w skuteczny sposób izolują przed zimnem, co jest niezwykle korzystnym rozwiązaniem. Tego rodzaju kołdry sprawdzą się praktycznie o każdej porze roku, dlatego są uznawane za wyjątkowo uniwersalne produkty.

Kołdry z pierza

Kolejnym rodzajem kołder są kołdry z pierza. Tego rodzaju kołdry są bardzo podobne do kołder z puchu, jednak są nieco cięższe. Oprócz tego mają również gorsze właściwości termoizolacyjne niż kołdry, które zostały stworzone z puchu. Kołdry, które posiadają parametry o wysokiej jakości bardzo dobrze sprawdzą się zarówno w przypadku dzieci, jak i alergików. Dlatego warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem.

Kołdry z włókna poliestrowego

Pierzyna może być również wykonana z takiego materiału, jak włókno poliestrowe. Jest to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań, ponieważ można je znaleźć w sprzedaży w bardzo wielu zróżnicowanych wariantach. Kołdry z włókna poliestrowego są bardzo lekkie i mają właściwości antystatyczne. Nie zapewniają tak dużych właściwości termoizolacyjnych, dlatego są wykorzystywane przede wszystkim podczas trwania takiej pory roku, jak lato.

Kołdry z włókna silikonowego

Wśród różnych rodzajów kołder można także wymienić kołdrę z włókna silikonowego. Pierzyna tego rodzaju przypomina kołdrę z włókna poliestrowego, jednak jest ona dodatkowo pokryta włóknem silikonowym. Takie rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim w przypadku alergików, ponieważ silikon zapewnia doskonałą ochronę przed kurzem oraz innymi zanieczyszczeniami, takimi jak bakterie oraz inne patogeny. Kołdry, które są stworzone z włókna silikonowego są stosunkowo lekkie i niewiele ważą.