Skip to content Skip to footer

Jak wybrać wygodne i tanie krzesła jadalniane?

Wielu z nas zadaje sobie pytanie: jak wybrać wygodne i tanie krzesła jadalniane? Otóż, rynek oferuje niesamowicie szeroką ofertę produktów wyposażenia mieszkania zróżnicowanych pod względem stylu, materiału wykończenia czy ceny. Poszukując idealnego mebla warto zwrócić uwagę miedzy innymi na rodzaj i głębokość siedziska czy wielkość oparcia.

Krzesła jadalniane – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Krzesła jadalniane powinny przede wszystkim wpisywać się w indywidualne potrzeby i oczekiwania kupujących. Każdy bowiem z nas ma swoje osobiste preferencje co do głębokości siedziska czy materiału z jakiego mebel jest wykonany. Ponadto, podczas wyboru i zakupu krzeseł warto zwrócić uwagę na ich wysokość czy jakość wykonania.

Krzesła jadalniane – styl

Zarówno styl stołu oraz towarzyszących mu krzeseł powinien korespondować z trendem panującym w całym mieszkaniu. Do wnętrz tradycyjnych należy wybierać meble bardziej konserwatywne i klastyczne, natomiast przestrzenie nowoczesne można uzupełniać o elementy awangardowe i odważne.

Krzesła jadalniane – spasowanie ze stołem

Podczas wyboru idealnych krzeseł do jadalni należy zwrócić uwagę na ich wielkość i proporcje względem stołu. Pojedyncze krzesło zajmuje około sześćdziesiąt centymetrów, więc ilość siedzisk należy uwzględnić od długości stołu. Optymalnie dobrana wysokość krzesła zapewnia swobodę ruchów pod blatem ale jednocześnie położona jest nie wyżej niż 49 cm od podłogi. Taka wartość zapewnia odpowiednią przestrzeń i wygodną pozycję.

Krzesła jadalniane – głębokość siedziska

Głębokość siedziska warunkuje komfort siedzenia. W idealnym przypadku 1/3 uda znajduje się poza siedziskiem. Zbyt płytkie powoduje bowiem nadmierne obciążenie nóg, zbyt głębokie – przeciąża kręgosłup osoby siedzącej.

Krzesła jadalniane – wielkość oparcia

Wielkość oparcia zapewnia swobodną i komfortową pozycję siedzącego. Oczywiście nie może być ono zbyt małe aby stanowić wygodne podparcie dla kręgosłupa. Należy jednak pamiętać o tym, że zbyt duże oparcia mogą zaburzać harmonię przestrzeni i sprawiać wrażenie przeładowania.

Krzesła jadalniane – jakość wykonania

Aby krzesła jadalniane były trwałe podczas ich zakupu należy zwrócić szczególną uwagę na ich jakość wykonania oraz dobre dopasowanie i zespolenie poszczególnych elementów. Zapewni to nie tylko stabilność mebla ale wpłynie na jego znacznie dłużą trwałość.

Krzesła jadalniane – cena

Ważnym kryterium, które jest brane pod uwagę podczas zakupu mebli jest cena. Oczywiście zazwyczaj produkty wysokiej jakości są drogie, jednak przed dokonaniem zakupu warto przeprowadzić stosowne rozeznanie runku. Z uwagi na bardzo szeroką ofertę z pewnością pozwoli to znaleźć tanie krzesła idealnie wpisujące się w gust i zasobność portfela klienta.