Skip to content Skip to footer

Poszewki dekoracyjne, czyli diabeł tkwi w szczegółach

Projektanci wnętrz doskonale zdają sobie sprawę, że diabeł tkwi w szczegółach. Dlatego też na etapie aranżacji wnętrz decydują nie tylko o kolorach ścian, czy fakturze drewna na meble, ale także z olbrzymim zaangażowaniem dobierają z pozoru nieistotne drobiazgi. I często ku naszemu zdziwieniu, to właśnie doniczki, flakoniki, ramki na zdjęcia i dekoracyjne poszewki na poduszki robią całą robotę.

Eleganckie poszewki dekoracyjne na poduszki

Mówiąc o wystroju wnętrz trudno wyobrazić go sobie bez poduszek. Już pod koniec średniowiecza zaczęto doceniać nie tylko ich walory użytkowe, ale także i dekoracyjne. O ile w tamtych czasach dekoracyjne poszewki na poduszki były dostępne tylko dla zamożnych dworzan, dzisiaj stanowią jedno z tańszych rozwiązań na piękną dekorację naszych salonów.

Wielu z nas dobiera eleganckie poduszki dekoracyjne do ogólnego stylu panującego w mieszkaniu. Miłośników stylu etno zainspirują rodzime wzory kaszubskie, czy góralskie lub bardziej egzotyczne marokańskie, czy azteckie. Pięknie prezentują się także Poszewki dekoracyjne na poduszki rodem z Japonii z delikatnym printem gałązki drzewa wiśni.

Jeśli natomiast Twój dom przypomina nowoczesną stodołę i fascynuje Cię design rodem z Kopenhagi, czy Sztokholmu, prawdopodobnie zdecydujesz się na proste wzory utrzymane w biało – czarnej kolorystyce, najlepiej na naturalnych tkaninach. Bez naturalnych tkanin nie ma także stylu boho – którym wyróżnisz się eksponując poduszki z imitacji futer, surowego włókna jutowego czy lnianego, oraz poszewki obfitujące we frędzle. Z tym stylem doskonale skomponują się poduszki zdobione własnoręcznie na drugach i szydełku.

Różnorodne poduszki dekoracyjne jako pomysł na eklektyczne wnętrze

Opisane rozwiązania sprawdzą się, kiedy jesteś wierny jednemu tylko stylowi w całym mieszkaniu. Wielu z nas lubi także wnętrza eklektyczne, łączące różną stylistykę. Bez obaw, one także są obecnie bardzo modne! Kontrolowaną mieszankę stylów osiągniesz miksując eleganckie poduszki dekoracyjne w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym.

Możesz na przykład umieścić na kapie klasyczne atłasowe poduszki w kolorze ecru i zestawić je z bawełnianymi poduszkami w oryginalne printy. Swoją miłość do czterech kółek wyrazisz za pomocą poduszki z samochodem retro, a dziennikarskie wykształcenie zaakcentujesz poszewką przypominającą fragment gazety. Na czasie będą także poduchy z Mona Lisą zasłaniająca swój uśmiech maseczką. I pamiętaj jedyne co Cię ogranicza, to Twoja wyobraźnia.