Skip to content Skip to footer

Jakie płyty meblowe wybrać?

W dzisiejszych czasach bardzo niewiele mebli produkowanych jest z litego drewna. Producenci coraz częściej stawiają na różnorodne płyty meblowe w Poznaniu, które do złudzenia przypominają drewno. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na które płyty warto postawić w pierwszej kolejności.

Płyty pilśniowe i wiórowe

W nowoczesnym meblarstwie najczęściej wykorzystywane są oczywiście pilśniowe płyty. Mowa tutaj przede wszystkim o popularnych płytach MDF, które produkowane są ze sprasowanej i rozwłóknionej masy drzewnej. Na rynku spotkać można także płyty pilśniowe HDF, które są zdecydowanie twardsze od płyt MDF. Nie można zapominać także o miękkich płytach pilśniowych LDF.

Sporym zainteresowaniem na rynku meblarskich cieszą się również płyty wiórowe, które jak sama nazwa wskazuje produkowane są z wiórów drzewnych, które sklejone są ze sobą specjalnym klejem syntetycznym. Wiórowe płyty meblowe w Poznaniu wykorzystywane są nie tylko w meblarstwie ale również w budownictwie. Poszczególne modele różnią się między sobą ułożeniem wiórów oraz spoiwem wykorzystanym do ich zespolenia.

Płyty paździerzowe i sklejki

Najmniej szlachetną odmianą płyt drewnopochodnych są oczywiście płyty paździerzowe, które powstają ze spojenia specjalnym klejem zdrewniałych łodyg roślin. Największą zaletą płyt paździerzowych jest ich atrakcyjna cena i duża dostępność.

Sklejka jest materiałem, który najbardziej przypomina naturalne drewno, dlatego też bardzo często wykorzystywana jest przez producentów do produkcji mebli. Sklejka składa się z bardzo cienkich warstw drewna, które sklejone są ze sobą za pomocą kleju żywicznego.

Jakie płyty wybrać?

Producenci mebli w pierwszej kolejności stawiają na płyty meblowe w Poznaniu, które wyróżniają się niewielkim ciężarem i doskonałymi parametrami wytrzymałościowymi. Nie można zapominać również o odporności na czynniki zewnętrzne i walorach estetycznych. Interesujące struktury i wzory są w stanie przyciągnąć nawet najbardziej wymagających klientów.

Wysokiej jakości płyty meblowe mogą być wykorzystane do produkcji fantastycznych mebli nie tylko jako główny materiał, ale również jako jeden z wielu elementów dekoracyjnych. Najtwardsze płyty meblowe stanowią również bardzo ważny materiał konstrukcyjny i element wyposażenia wnętrz. Praktycznie wszystkie płyty meblowe mogą być okleinowane i laminowane, dlatego też przed ich zakupem warto dokładnie dowiedzieć się, jakie drewno znajduje się rzeczywiście pod ich powłoką.