Skip to content Skip to footer

Kupno mieszkania z rynku wtórnego

W pewnym etapie naszego życia, większość ludzi decyduje się na zakup mieszkania, albo domu. Przeglądając oferty mieszkań z rynku wtórnego, musimy pamiętać o jego ewentualnym remoncie. Jak każdemu dobrze wiadomo remontowanie mieszkań to często spory wydatek, niemniej jednak warto zwrócić uwagę na takie oferty.

Ekipa remontowa, czy na własną rękę?

Remontowanie mieszkań, szczególnie jeśli chcemy zrobić to samemu, jest zajęciem czasochłonnym, ale jeśli mamy wolny czas i chociaż minimalne zdolności manualne, to dzięki temu zaoszczędzimy sporo pieniędzy. Ekipę remontową warto rozważyć szczególnie, kiedy zależy nam na czasie oraz mamy dodatkowe fundusze, które możemy na nią przeznaczyć. Może się zdarzyć, że kupione przez nas mieszkanie będzie potrzebowało ingerencji fachowcy, dlatego przed kupnem mieszkania, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na stan instalacji elektrycznej, wodnej oraz centralnego ogrzewania. Niekiedy usterki wymagające naszej ingerencji są znikome, a mieszkanie dzięki remontowi zyskuje dużo na wartości. Przy rozważaniu nad ekipą remontową powinniśmy zwrócić uwagę nad ilością pracy, którą trzeba włożyć w remont mieszkania. Często wystarczy jedynie odmalować mieszkanie, a z tym nikt nie powinien mieć problemu.

Co najczęściej odświeżamy w mieszkaniu?

Kiedy już znajdziemy nasze wymarzone mieszkanie, powinniśmy sprawdzić w jakim stanie są ściany, sufity oraz podłoga. Problemy jakie możemy napotkać to często pęknięcia na ścianach i suficie, oraz porysowana podłoga. Może się zdarzyć, że ściany naszego mieszkania są krzywe, albo gładź położona jest nierówno. Usterki takie, jeżeli nie są zbyt mocne, można przeważnie dość łatwo naprawić, a koszty nie będą zbyt duże. Jeżeli będziemy musieli zmienić panele podłogowe, albo prostować ściany koszta mogą znacznie wzrosnąć. Pomieszczeniem na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę jest łazienka, gdyż jej remont to spory wydatek. Decydując się na remont łazienki często wymieniamy wszystko, gdyż jest to pomieszczenie, które powinno być zrobione tak, żeby nie musieć nic zmieniać w najbliższym czasie. Od togo jakich materiałów użyjemy, i jak wiele chcemy zmienić w kupionym mieszkaniu, będzie zależało ile zapłacimy za remont mieszkania.

Decydując się na kupno mieszkania musimy zwrócić uwagę na wiele rzeczy, gdyż nieraz jego remont może pochłonąć znacznie więcej niż nam się początkowo wydawało. Planując budżet naszego remontu musimy dodać margines błędu, ponieważ zawsze znajdziemy jeszcze coś co chcieli byśmy zmienić albo poprawić.